Voleybol Plus

Yüksekova Kaymakamlığı 72 okula voleybol spor malzemelesi dağıttı

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde 72 okula spor malzemeleri dağıtıldı, 8 okulda müzik sınıfı kuruldu.

Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfının desteğiyle 140 bin lira harcanarak alınan masa tenisi, voleybol, futbol, basketbol ve badminton alanlarında kullanılan spor malzemeleri okullara teslim edildi.

Ayrıca ilçe merkezi, belde ve köylerdeki 8 okulda da 160 bin lira harcanarak keman, bağlama, gitar, darbuka, davul, erbane, piyano, org seti, ud, ney, kaval, sipsi ve tambur gibi enstrümanların yanı sıra nota tahtası ve sehpası ile ses sisteminin yer aldığı sınıflar oluşturuldu.

Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Mahmut Kaşıkçı, beraberinde İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Ahmet Kurdoğlu, İlçe Emniyet Müdürü Haluk Baş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Servet Canlı ve şube müdürleri ile Kamışlı İlk ve Ortaokulu’ndaki müzik sınıfının açılışına katıldı.

Burada kurulan sınıfı gezen Kaşıkçı, gazetecilere yaptığı açıklamada, Yüksekova’nın ilkleri yaşamaya ve zorları başarmaya devam ettiğini söyledi.

Kaşıkçı, okullara her türlü enstrümanın olduğu ve çocukların da bu malzemelerden yararlanacağı bir sistem hazırladıklarını dile getirerek, şöyle konuştu:

“Şu anda 2’si köy, 2’si belde ve 4’ü de merkezde olmak üzere 8 okulumuzu bu özel müzik aletleri ile donattık. Türk halk ve sanat müziğinde kullanılan tüm enstrümanları çocuklarımız da kullansın istiyoruz. Yeni yeni ozanlar, Aşık Veysellerimiz çıksın istiyoruz. Bu sınıflardan öğretmen arkadaşlarımızdan çok şey bekliyoruz. Bu aletler duvarlarda kalsın istemiyoruz.”

Kaşıkçı ve beraberindekiler, müzik dinletisi ve anaokulu ziyaretinin ardından Sabancı İlk ve Ortaokulu’na geçerek, öğretmen ve öğrencilerle sohbet etti.

Burada farklı spor dallarıyla uğraşan öğrencilerin isteklerini dinleyen Kaşıkçı, her zaman gençlerin, çocukların, sporun ve sanatın yanında olduklarını vurguladı.

Daha sonra Gençlik Merkezini ziyaret ederek kursları gezen Kaşıkçı, kurslarda kadınların farklı sanat ve meslekler öğrendiklerini dile getirdi.

İlgili Haberler

A ve AB Klasman Hakemleri Ara Semineri Ankara’da düzenlendi

admin

Daly Santana resmen THY’de

admin

Üstündağ’dan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’a Ziyaret !

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası