Voleybol Plus

‘Voleybolu NBA gibi izlettirmek istiyoruz’

İş ve spor dünyasının önemli isimlerini bir araya getiren Sport&Business Summit 2016 gerçekleşti. Vestel Genel Müdürü Ergün Güler’in de yer aldığı zirveye spor camiasından Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta, Başakşehir Kulübü Başkanı Göksel Gümüşdağ, Başakşehir Teknik Direktör Abdullah Avcı ve Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımı Başantrenörü Obradovic konuk oldu. Vestel Genel Müdürü Ergün Güler, zirvede yaptığı konuşmada sürdürülebilir sponsorluklar ile spor ve teknolojinin iş birliği konularına dikkat çekti.

‘Türkiye’nin Yeni Liderlik Zirvesi’ Sport&Business Summit 2016, Türk sporunun ve iş dünyasının devlerini buluşturdu. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’nun ardından Türkiye’nin en başarılı takım sporu olan voleybola sponsor olan Vestel’in Genel Müdürü Ergün Güler, zirvenin ilk oturumu olan “Spor Dostu Şirketler/ Şirketlerin Stratejisi ve Spor Ekonomisi” panelinde konuşmacı oldu ve Vestel’in spor alanındaki yatırımlarını anlattı.

‘SPONSORLUK HAYIR İŞİ DEĞİL YATIRIMDIR’

Panelde konuşan Vestel Elektronik Müdürü Ergun Güler ise "Sponsorluk hayrına yapılan bir iş olarak görülüyor. Hayır, bu bir yatırımdır. Spora sponsor olduğunuzda bir sezon boyunca tüketiciyle iletişim halinde olmak zorundasınız. Diğer sponsorluklarda bu bir, bir buçuk ay sürer. Bizim araştırmalarımız voleybolun sponsorluk dönüşü en hızlı olan spor olduğunu görüyoruz. Son 6 şampiyonlar Ligi finalinin 4’ünü Türk takımları aldı. İşin sosyal sorumluluk kısmı da çok önemli… Cumhuriyet tarihinin en büyük kadın hareketi olduğunu görüyoruz. Ayrıca sponsor olduğunuz mecranın sizin markanızla da uyuşması lazım. Biz Vestel olarak dünyaya teknoloji ihraç ediyoruz.

Voleybol da böyle dünyayla yarışıyor. Biz Vestel olarak Cumhurbaşkanlığı Bisiklet turunun 3 yıldır ana sponsoruyuz. Hatta bir yarış bizim Manisa'daki ana fabrikamızdan başladı. Aslında ana yarış Alanya’dan başlayıp, Sultanahmet'te bitiyor. Biz bütün halkı bisiklete binmeye davet ettik. Mağazalarımıza gelenlere bu konuda büyük indirimler yaptık. Şimdi aynı stratejiyi Voleybol konusunda yapıyoruz. Amacımız Voleybolu daha da fazla sporsevere izlettirmek. Teknolojik anlamda da full HD gibi birçok yeni teknoloji geldi. Biz voleybolu NBA gibi izlettirmek istiyoruz. NBA neden çok izleniyor? Çünkü oyuncu bir basket attığında onun geçmişi hemen yan tarafta çıkıyor. Dolayısıyla öğrenmeye başlıyorsunuz. Boksta da Orhan Ayhan maç anlattığında hangi vuruşun adının ne olduğunu öğrenirsiniz. Artık insanlar futbol maçlarını ellerinde telefonla izliyorlar. Her istatistiğe ulaşıp, araştırıyorlar. Biz voleybolda da bunu yapmak istiyoruz. İnsanlar sosyal medyayı artık çok aktif kullanıyor. Kısa videolarla en iyi smaç, en iyi hareket gibi videolar yapmak istiyoruz.

‘SEYİRCİ SAYISINI ARTTIRMAK İSTİYORUZ’

Geçmişte TRT’de pazar sabahı kovboy filmleri olurdu. Ne olursa olsun o saatte olurdu. Biz de voleybol saati olsun istiyoruz. Bizim bu dönemde sponsor olduğumuz iki spor dalı var. Bisiklet ve voleybol. Hem izleyici hem de katılımcı kitlesini artırmak istiyoruz. Sadece izlensin istemiyoruz. Katılım demek daha çok insanın spor yapması demek.

İlgili Haberler

Ferhat Akbaş’lı Japonya galibiyetle başladı

admin

Raydel formayı giydi

admin

Sara Sakradzija Halkbank’ta

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası