Voleybol Plus

Yıldızlar Bölgesel Turnuva Muş’ta yapıldı

Anadolu Yıldızlar Ligi Voleybol Grup müsabakaları ile bölge satranç turnuvası Muş’ta yapıldı. 

Yeni Spor Salonu’nda düzenlenen ve iki gün süren müsabakalara Muş, Malatya, Elazığ, Bingöl, Tunceli, Bitlis, Kars, Van ve Bingöl’den kız-erkek yıldız takımları katıldı. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hamdullah Kardaş, müsabakalara toplamda 8 erkek, 6 kız takımının katıldığını belirtti. Kardaş, sporcu, antrenör ve idarecilerle birlikte 300 kişilik bir kafilenin misafir edildiğini söyledi.                2 gün süren müsabakalar sonunda Kızlar A Grubunda 1’inci Malatya, 2’nci Bitlis, 3’üncü Tunceli ve 4’üncü Muş oldu. B Grubunda ise  1’inci Bingöl, 2’nci Elazığ, 3’üncü Kars ve 4’üncü Van olurken, erkekler A grubunda Kars 1’incilik elde etti. Kars’ı Tunceli, Van takip ederken, B grubunda 1’inci Elazığ, 2’nci Bitlis, 3’üncü Van oldu. İlk 3’e girenler bir üst grupta yer alırken, müsabakalar sonunda katılan ve dereceye giren sporculara madalya ve ödülleri dağıtıldı.   

BÖLGE SATRANÇ TURNUVASI

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Satranç İl Temsilciliği ve Selahaddin Eyyubi  İmam Hatip Lisesi işbirliği ile düzenlenen turnuvaya 165 öğrenci katıldı. 7 tur üzerinden yapılan turnuvanın kız ve erkekler kategorisinde yapılan yarışlarda, kızlarda Melikşah Orta okulundan Beril Paksoy birinci oldu. İnşaat Kız İmam Hatip Lisesi öğrencisi Beytül Yaren Oktay ikincilik elde ederken, Mevlana Orta okulundan Fatma Gül Özkan üçüncülük kürsüsüne çıktı. Erkeklerde Vali Adil Yazar İlkokulundan Tuna Pilat birinci, İbni Sina Anadolu Lisesinden Bünyamin Akyol ikinci, Mevlana Ortaokulundan Ferhat Sanar ise üçüncü oldu.

İlgili Haberler

Küçük Erkekler’de şampiyon Es Spor

admin

THY Spor Okulu açılışı yaptı

admin

Altyapılar Türkiye Şampiyonası Finalleri TVF YouTube’da

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası