Voleybol Plus

Sarıyer Bld.’de zihinsel antrenman ile gelişime devam

Türkiye Voleybol Federasyonu Bayanlar 1. Ligi ekiplerinden Sarıyer Belediyespor’un teknik kadrosuna, oyuncuların zihinsel antrenman yöntemiyle gelişimine katkı sağlayacak uzman bir isim eklendi. Doç. Dr. Rıdvan Ekmekçi, takımın Zihinsel Eğitim Antrenörü oldu.

Ligde ilk iki haftayı geride bırakırken, lig maçlarında göstermiş oldukları performansla ve üst üste aldıkları iki galibiyetle verimli antrenmanların ve sistemli çalışmanın meyvelerini toplayan Sarıyer Belediyespor, takım oyuncularının sporda zihinsel gelişimini arttırmak amacıyla bu sezon Zihinsel Antrenman Koçu Doç. Dr. Rıdvan Ekmekçi ile gönüllü olarak çalışmalarını sürdürecek.

Sporcuların bireysel gelişimlerini ve zihinsel performanslarını en iyi düzeye yükseltmeyi amaçlayan zihinsel antrenman çalışmaları sayesinde, özellikle stres kontrolü, odaklanma, konsantrasyon ve motivasyon üzerine çalışmalar yapan Doç. Dr. Rıdvan Ekmekçi, “Sporda Zihinsel Antrenman” kitabının yazarı ve birçok milli sporcunun ve üst düzey uluslararası hakemlerin mentörü. Zihinsel antrenmanları somutlaştırarak sonuçları rakamlarla açıklayan sistemleri kullanan, kişiye özel otojenik antrenman yöntemleri uygulayarak bireyin ihtiyaç duyduğu bilişsel beceri düzeyini geliştirmesinde büyük katkı sağlayan Rıdvan Ekmekçi, aynı zamanda takım uyumu, iletişim ve beden dili üzerine yaptığı çalışmalarla hem sporcunun hem de takımın performansını artırma yönünde önde gelen isimlerden.

İlgili Haberler

Duygu Öztürk, THY’de

admin

Manisa BŞ’den tribüne davet

admin

Türk Hava Yolları Yunanistan’da turnuvaya katılıyor

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası