Voleybol Plus

Oturarak Voleybol Milli Takımı’nda hazırlıklar sürüyor

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu (TBESF) Oturarak Voleybol Erkek Milli Takımı, 27-30 Mayıs tarihlerinde Bosna Hersek’te katılacağı uluslararası turnuva öncesi çalışmalarını Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde sürdürüyor.

Ereğli Gençlik Merkezi Spor Salonu’nda sabah ve akşam olmak üzere günde 6 saat antrenman yapan milli takımda, turnuva öncesi moraller yüksek.

Milli takımın antrenörü Yusuf Kenan Kök, yaptığı açıklamada, ilk kez katılacaklarını turnuvada dünyanın en iyi 5 takımıyla karşı karşıya geleceklerini söyledi.

Kök, 21 Mayıs’ta Ereğli’de 12 oyuncuyla kampa girdiklerini aktararak, şöyle konuştu:

“Ereğli’de yarın kamp çalışmalarını tamamlayacağız ve cuma günü Bosna Hersek’e gideceğiz. 3 gün sürecek turnuva Bosna Hersek’te Sarajevo’da gerçekleşecek. Dünyanın en iyi 5 takımı geliyor. Bosna Hersek, Brezilya, Mısır, Almanya, Rusya takımları bu turnuvada yer alıyor. Dünyanın en iyi takımı olan Bosna Hersek ve Rusya ile aynı gruptayız. Kendimizi göreceğiz. Rakiplerimiz karşısında ne kadar eksiğimiz var, bunları göreceğiz. Bunlara göre önlemlerimizi alarak, planlar yapacağız. 2020 Tokyo Paralimpik Oyunları hedefimize bu şekilde hazırlanacağız.”

Ereğli’de iyi bir kamp dönemi geçirdiklerini vurgulayan Kök, ilçe halkına gösterdiği yakın ilgiden dolayı da teşekkür etti.

İlgili Haberler

Fenerbahçe HDI Sigorta’da 4 pozitif vaka daha

admin

Uğur Ülkü’nün acı günü

admin

FIVB 2. Kademe Antrenör Kursu Bakü’de başladı

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası