Voleybol Plus

Malwina Smarzek: Türkiye’yi sevmiyorum

Brezilya’nın Osasco takımıyla sezonu tamamlayan Polonyalı pasör çaprazı Malwina Smarzek “Sporun Gölgesinde” isimli podcast yayınının konuğu oldu. Kulüp sezonu, milli takıma alınmayışı hakkında konuşan Smarzek’in Türkiye ile ilgili sözleri gündem oldu.

Polonya Milli Takımı ve Novara başantrenörü Lavarini ile arasında problem olup olmadığına dair soruya, “Yangını söndürmemize gerek yoktu çünkü aramızda öyle bir şey yoktu. Birbirimizle hiçbir çatışmamız olmadı. Lavarini önce beni aradı. Diğer seçilen kızlar gibi resmi bir kişisel e-posta aldım ve koçun hala gözlemlediği kızlarla iletişime geçeceğine dair bilgi aldım.

Bir WhatsApp mesajının ardından görüntülü görüşme ayarladık. Çok normal bir görüşmeydi. Kendi adıma Novara’da kolay bir yolumuz olmadığını düşünüyorum ama burada kişisel ilişkiden değil, sportif yönden bahsediyorum çünkü ben ve o bu şeyleri çok iyi ayırıyoruz ve birbirimize saygı duyuyoruz. Aramızda herhangi bir gerginliğe gerekçe yoktu. Bir yıl önceki o görüşmeler hiçbir şekilde alevlenmedi.” cevabını verdi.

Konuyla ilgili soruların artması üzerine Smarzek: “Karınca yuvasına sopa koymamı beklemeni de anlıyorum ama yapmayacağım.” cevabını verdi.

DEPRESYON TEDAVİSİ GÖRÜYORUM 

“Geçen yıl takıma hiç faydam olmadı çünkü hala depresyon tedavisi görüyorum, şimdi sorun yok. Panik atak geçirdim, artık herkes biliyor. Rusya’da her şeyin başladığı o an, oradaki her şey beni çok etkiledi. Sebep bu değildi ama beni öldürdü. Lavarini’ye depresyonda olduğumu söylemedim, o noktada depresyonum olduğunu bilmiyordum. Kendime teşhis koyacak bir psikiyatrist değilim ama bir şeylerin ters gittiğini biliyordum.”

Rus ekibi Kaliningrad’da oynamasıyla ilgili olarak, “İtalya’da Novara’da geçirdiğim ve mental olarak beni yoran ve benim için iyi olmayan sezondan sonra yorulmuştum. Herkes Kaliningrad’a yalnızca para için gittiğimi konuşuyor. Kaçış arıyordum’

İFTİRA ATMAK İSTEMİYORUM AMA… 

Brazilya’da sezonu geçirdiği kulübün kendisine hala borcu olduğunu dile getirerek; “Brezilya’da çok büyük finansal sorunları var. Hala bana ödeme yapmak zorundalar. Sezona borçsuz başladıkları için bu takıma iftira atmak istemiyorum. Ama kontratımı yerine getirir, her gün antrenman yapar ve maç oynarsam, onların da o kontrata sadık kalmalarını beklerim.”

‘TÜRKİYE’Yİ SEVMİYORUM’ 

“Neden Türkiye’ye gitmiyorsun, en iyi orada ödeme yapıyorlar?” şeklinde soru sordu. Smarzek ise bu soruya: “Türkiye’yi sevmiyorum.” cevabını verdi.

‘EGONU 1 YIL SONRA DÖNDÜ’ 

Sunucu bunun üzerine Polonyalı oyuncuya Paola Egonu’nun Türkiye’ye geldiğini hatırlattı. Bunun üzerine Smarzek: “Ama bir yıl sonra geri dönüyor.” dedi.

Sunucunun “Senin için tek bir yön var. Polonya’da oynamayacaksın. Türkiye’yi sevmiyorsun, sana Brezilya’da para vermiyorlar. Yani İtalya?” şeklinde konuşmasının ardından Smarzek: “Çin veya Japonya da var.” dedi.

STYSIAK ŞAKASI 

Konu Polonya Milli Takımına geldiğinde Smarzek’e en anlaşamadığı milli takım arkadaşı soruldu, Polonyalı oyuncu bu soruya gülerek “Magdalena Stysiak” dedi ve “Şaka tabii ki” diyerek eklemede bulundu. Sunucunun kendini ve Magda’yı birlikte ilk 6’da görüyor musun?” demesi üzerine konuk voleybolcu: “Spekülasyon yapmaktan yoruldum” dedi.

Sunucunun kendini ve Magda’yı birlikte ilk 6’da görüyor musun?” demesi üzerine konuk voleybolcu: “Spekülasyon yapmaktan yoruldum” dedi.

İlgili Haberler

ANALİG çeyrek final maçları Şırnak’ta başladı

admin

Shining Stars’dan sporcu ailelerine özel

admin

Eczacıbaşı Dynavit’ten, Adams’a teşekkür

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası