Voleybol Plus

Ferhat Akbaş: Film sahnesi gibiydi

Ferhat Akbaş’ın çalıştırdığı Chemik Police, Polonya Ligi’nin tescil edilmesiyle şampiyonluğunu ilan etti. Akbaş, takımının şampiyon ilan edilme sürecini, koronavirüs nedeniyle evde kalan sporcularına verdiği direktifleri TRT SPOR’a anlattı.

Ferhat Akbaş, Türkiye’nin yetiştirdiği en önemli voleybol antrenörlerinden bir tanesi. Kadın voleybolunun en prestijli liglerinden biri olan Polonya Ligi’nde Chemik Police takımını çalıştıran Akbaş,koronavirüs salgını nedeniyle yurt dışında kalan Türkler’den birisiydi.

Akbaş’ın takımı, normal sezonu lider bitirdiği için şampiyon ilan edildi. Daha önce de Polonya Kupası’nı kazanan Chemik Police ile bir başarı daha yakalayan Akbaş, “Belki son sayıya sevinemedik ama en azından bu kadar emek vermenin sonucunu almak inanılmaz bir anı. Böyle bir şampiyonluk 20-30 yıl sonra da unutulmaz” dedi.

Ferhat Akbaş, Avrupa’daki gözlemlerini de anlattı. Başarıı antrenör, “Çok fazla güvensizlik, hüzün ve ağır bir hava gördüm.” ifadesini kullandı.

Polonya’nın çok iyi önlemler aldığını da söyleyen Akbaş, şu an Türkiye’de 14 gün kuralına uyuyor ve karantina sürecinde.

Türkiye’ye de Berlin ve Moskova aktarmalı dönen Akbaş, “Film sahnesi gibiydi. Sanki nükleer bomba patlamış da, insanlar radyasyondan korunmak istiyor gibiydi. Umarım dünya en kısa sürede bu durumu atlatır.” açıklamasını yaptı.

İlgili Haberler

Türk Voleybolu evinde çalışıyor!

admin

Motta’dan ve Romero’dan değerlendirmeler

admin

TVF’den Balıkesir Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkanı’na ziyaret

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası