Voleybol Plus

Mislina Kılıç: Hedefim kulübümle Sultanlar Ligi’ne çıkmak

Kale 1957 Spor Kulübünün tecrübeli smaçörü Yağmur Mislina Kılıç sezonu değerlendirdi.

Sezonun devre arasında Sultanlar ligi ekiplerinden Beşiktaş kulübünden transfer edilen başarılı smaçör hedefinin Kale 1957 spor kulübü ile Sultanlar ligine yükselmek olduğunu ifade ederken, hayalinin ise Olimpiyatlarda mücadele etmek olduğunu ifade etti.

KENDİNİZİ TANIMLAR MISINIZ?
YAĞMUR MİSLİNA KILIÇ: Eğlenceli sabırlı ve inatçı olarak tanımlarım.

VOLEYBOLA NASIL BAŞLADINIZ?
YAĞMUR MİSLİNA KILIÇ: Voleybola ilkokuldayken Denizlispor’da başladım o zamanlar profesyonel oynamıyordum.

OYNADIĞINIZ KULÜPLER?
YAĞMUR MİSLİNA KILIÇ: Bu güne kadar Galatasaray, Beylikdüzü İhtisas, Türk Hava Yolları, Beşiktaş Kulüplerinde forma giydim. Sezonun dere arasında ise Kale 1957 Spor Kulübü’ne transfer oldum.

KALE 1957 SPOR KULÜBÜ HAKKINDA DÜŞÜNCELERİNİZ?
YAĞMUR MİSLİNA KILIÇ: Tam bir aile olarak tanımlayabilirim.Sporcu arkadaşlarım ve staff olarak uyum içerisinde ve düzenle çalıştık. Bizi destekleyen taraftarın bu ortamın oluşmasında çok büyük bir emeği var.

KULÜP YÖNETİMİNİN SİZE YAKLAŞIMI NASILDI?
YAĞMUR MİSLİNA KILIÇ: Her türlü koşulda yanımızda olduklarını maddi manevi hissettirdiler. Antrenman ve çalışma koşullarımızından en iyi verimi alabilmek için yapılabilecek her türlü desteği sağladılar. Bunun için teşekkür ediyorum.

NORMAL SEZONU DEĞERLEDİRİRSEK?
YAĞMUR MİSLİNA KILIÇ: Sezonun ilk yarısında ben takımla birlikte değildim. Ben geldiğimde takım hiç mağlubiyet almamıştı. Çok önemli bir başarı olduğunu düşünüyorum.

NORMAL SEZONDA EN ÇOK ZORLANDIĞINIZ KARŞILAŞMA?
YAĞMUR MİSLİNA KILIÇ: Her karşılaşmanın ayrı bir zorluğu ve sorumluluğu var. O yüzden en zor maç benim için her maçtır.

PLAY-OFF YARI FİNAL KARŞILAŞMALARI İÇİN GÖRÜŞLERİNİZ?
YAĞMUR MİSLİNA KILIÇ: Yarı final grubunda olduğumuz grubun gerçekten çok çekişmeli geçtiğini düşünüyorum. Bütün takımlar bir üst tura çıkmayı hedefliyordu. Biz bunu yenilgi almadan başardık o yüzden takımla gurur duyuyorum.

ÇAN İLÇESİ HAKINDA NELER DÜŞÜNÜYORSUNUZ?
YAĞMUR MİSLİNA KILIÇ: Küçük şirin bir ilçe orada yaşamaya başladığım zaman insanlarını tanıdıkça eski değerlerin hala olduğunu görmek beni çok mutlu etti.

TAKIM İÇERİSİNDEKİ ARKADAŞLIĞI NASIL BULUYORSUNUZ?
YAĞMUR MİSLİNA KILIÇ: İkinci yarı gelmeme rağmen takımla hızlı bir şekilde uyum sağlayabildim. Herkes birbirine çok destek oluyor Zaten bu şekilde başarıya ulaşabiliyoruz.

PLAY-OFF FİNAL GRUBU HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ?
YAĞMUR MİSLİNA KILIÇ: Öncelikle ülkemizin de içinde bulunduğu Pandemiyi en kısa sürede atlatmasını tüm kalbimle diliyorum. Play-Off final grubunda elimizden gelenin en iyisini yapacağımızı düşünüyorum.

VOLEYBOLDA KARİYER PLANLAMANIZ VE HAYALİNİZ?
YAĞMUR MİSLİNA KILIÇ: Voleybolda Sultanlar Liginde oynamak istiyorum. Şu an İçin ilk hedefim Kale 1957 Spor Kulübü ile Sultanlar Ligi’ne çıkmak. Hayalimde her sporcu gibi olimpiyatlarda ülkemizi temsil etmek.

İlgili Haberler

İVK’nın ilk transferi Umut Lapacı

admin

Tofaş’ın konuğu Anadolu Üniversitesi

admin

Erzurum’da Palandöken sevinci

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası