Voleybol Plus

Başkan kulübünü yaşatmak için hurdacılık yapıyor!

Aydın’ın Kuyucak ilçesinde ilk kadın voleybol takımını kuran Gencelli İdman Yurdu Kulübü Başkanı Hayati Kılıçaslan, kulübün giderlerini karşılamak ve daha fazla kadını sporla buluşturabilmek için mahalle mahalle gezerek hurda topluyor.

Kuyucak’a bağlı 850 nüfuslu Gencelli Mahallesinde ilk kez 1990 yılında Hayati Kılıçaslan tarafından kurulan Gencelli İdman Yurdu, 2003 yılında dönemin yöneticileri tarafından feshedildi. 2017 yılında Halit Kılıçaslan başkanlığında küllerinden doğan Gencelli idman Yurdu, futbol erkeklerde 13, 17 ve A takım ve kadınlar yıldız kategorilerinde mücadele etti. Tüm bunların yanı sıra Türkiye’nin dört bir yanından kadın futbol kulüplerini Gencelli’de buluşturan büyük bir etkinliği hazırlayan Gencelli İdman Yurdu, uzun yıllardır futbol stadına kavuşmak için mücadele veriyor.

Takımını ikinci lige taşıdı

Ses Gazetesi’nin haberine göre futbol çalışmaları devam ederken son dönemde ağırlığı kadın voleyboluna veren Gencelli İdman Yurdu ilk olarak Bölgesel Voleybol Liginde mücadele ederken son olarak 2. Ligde yer alma hakkı kazandı. Gencelli gibi küçük bir mahallede kurulan kadro, antrenörler eşliğinden her gün düzenli olarak çalışmalarına devam ederken Kulüp Başkanı Hayati Kılıçaslan da hem kulübü imkanlarını arttırmak hem de geçimini sağlamak için mahalle mahalle gezerek hurda topluyor. Vatandaşların çöplerini ayrıştırmasını kolaylaştırmak için özel poşetler de dağıtacakları söyleyen Kılıçaslan geri dönüşüm bilincini de arttırıyor.

Vatandaşlar da bilinçli

Bu çalışmaları hakkında konuşan Kılıçaslan, “Her gün Gencelli’den çıkıp Nazilli’ye kadar gidiyorum. Günde yaklaşık 30 kilometre yol yapıyorum. Kağıt, teneke, plastik gibi atık ürünleri topluyorum. Kazandığım parayla geçimimi sağlıyorum. Kulübüme harcıyorum. İnsanlar da duyarlılık kazandı. Kulübe destek olmak isteyenler benim şurada hurda var kağıt var onları al diyorlar. Her şey sporcularımız ve Gencelli’miz için” dedi

İlgili Haberler

Mega Spor Kız Takımı Türkiye finaline gidiyor

admin

Şampiyon sporcular yemekte buluştu

admin

Festival Voleybol Minik Kızlarda Şampiyon: Karayolları

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası