Voleybol Plus

Zhu Ting:Türkiye’ye dönersem Vakıfbank’ta oynamak isterim

ÇIN Olimpiyat Komitesi’nin 2020 Olimpiyatları hazırlığı için ülke dışında oynayan tüm Çinli voleybolcuları geri çağırması üzerine VakıfBank’tan ayrılan Zhu Ting, Süleyman Arat’a duygularını aktardı. Dünyanın en iyi kadın voleybolcusu olarak kabul edilen Ting, çok güzel günler yaşadığı Türkiye’den ayrıldığı için üzgün olduğunu belirterek, “Türkiye’ye dönmek, planlarım arasında var. Eğer dönersem VakıfBank’ta oynamayı çok isterim. Buradaki arkadaşlığı ve yemekleri çok özleyeceğim, bu yüzden geri dönmeyi çok istiyorum” dedi. VakıfBank’ta çok önemli bir deneyim yaşadığını da vurgulayan Ting, “Yurt dışında oynadığım ilk kulüp olan VakıfBank kariyerime büyük katkı yaptı” diye konuştu.

Örnek Sporcu

VakıfBank’ta oynadığı üç sezonda 2 Türkiye Ligi, 2 Avrupa Şampiyonlar Ligi, 2 Dünya Kupası, 1 Türkiye Kupası ve 1 Türkiye Süper Kupası kazanan Zhu Ting’in Çin Milli Takımı ile 1’er Olimpiyat ve Dünya Kupası şampiyonluğu da bulunuyor. Yardımseverliği ile bilinen Ting, Çin’de büyüdüğü köye okul ve sağlık merkezinin yanı sıra yol yaptırdı.

İlgili Haberler

‘Halkbank’ın tek bir noksanı yok’

admin

Hasan Balcıoğlu’ndan evliliğe ilk adım

admin

Bozyazı’da ‘Kurumlar Arası Turnuvası’ sona erdi

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası