Voleybol Plus

Yıldızlı Sohbetler, Özge Kırdar ile başladı

Shining Stars Menajerlik Ajansı, instagram canlı yayınlarıyla voleybolseverlerle buluşmaya başladı. ‘Yıldızlı Sohbetler’ adlı programın ilk konuğu Özge Kırdar oldu. Canlı yayından önemli çıkan notlar şu şekilde:

‘BÜTÜN TEKNİĞİ VE PROFESYONELLİĞİ VAKIFBANK’TA ÖĞRENDİM’

Vakıfbank’a gittiğimde tamamen farklı bir ortama girmiştim, antrenman, toplar ve file. Sanki voleybola yabancıymışız gibiydi. O yüzden voleybola Vakıfbank’ta başladım diyebiliriz.Kütahya’da oynadığımız 3 yıl bize voleybol aşkını verdi desek olur. Bütün tekniği ve profesyonelliği Vakıfbank’ta öğrendim. O gün orada olmasaydık bugün de burada olamazdık.

‘ABD’NİN BENİM EN İYİ SEZONLARIMDAN BİRİ OLACAĞINA EMİNİM’

Türkiye’de voleybolu bırakma kararını çoktan vermiştim. Ancak ABD Profesyonel Voleybol Ligi karşıma çıktığında bu fikri sevdim böyle şeylerin hastasıyım. Orada lig de yok, oyuncu ligi var takımlarla değil de oyuncularla oynuyorsunuz. Oyuncu sıralaması var ve takım sıralaması yok. Başka bir sistemin içinde olmak beni heyecanlandırıyor.Her hafta zoom meeting yapılıyor oradan anlayabiliyorsunuz ne kadar profesyonel baktıklarını. Nba’i voleybola yansıtmaya çalışıyorlar. Ben eminim oranın benim en iyi sezonlarımdan biri olacağına.

’KEŞKE 2012’YE DÖNEBİLSEK VE TEKRAR HER GÜNÜNÜ YAŞASAM’

Keşke 2012’ye dönebilsek ve tekrar olimpiyatın her gününü yaşasam. Bugüne kadar gittiğimiz tüm organizasyonlar olimpiyatın yanında hiçbir şey.Biz her şeyi heyecanla yaşadık 2021 kadrosu biraz sakin kalabilirlerse iyi olur. Ama tabi her anını çok güzel yaşamaları lazım.

‘ALTYAPI OYUNCULARINA TAVSİYEM; KAFAMIZI GELİŞTİRMEMİZ LAZIM’

Altyapı oyuncularına tavsiyem şöyle olur. Şimdi antrenörler de daha iyi, antrenman yaptığın yer ve koşulların daha iyi. Benim tek tavsiyem şu olur, kafamızı geliştirmemiz lazım. Tek voleybol için söylemiyorum tüm sporcuların. Çok okumamız lazım ingilizceyi çok iyi öğrenmemiz lazım. Çok iyi antrenörler yabancı. Onların dilin anlamak içiin geliştirmeliyiz. Ben üniversite zamanına geldiğimde bana spor akademisine git dediler ben asla gitmem dedim. En azından kendimize katacak bir şeyimiz olsun diye Gözde’yi de ikna edip görsel iletişim tasarımı okuduk.

İlgili Haberler

Semih Oktay: Oynadım, öğrettim, yönettim

admin

TED’den 23 Nisan’a Özel Şarkı

admin

FIVB’nin Kazakistan’daki antrenör ve oyuncu klinikleri devam ediyor

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası