Voleybol Plus

Voleybol Festivalı Bursa’da start aldı

Türkiye Voleybol Federasyonunun bu yıl ikincisini Bursada düzenlediği, alt yapı Türkiye Şampiyonası finalleri bugün Buttimdeki Bilim ve Teknoloji Merkezi Salonlarında verilen start ile başladı.

Bilim ve Teknoloji Merkezi fuar alanına kurulan 8 ayrı sahada yapılan küçük kızlar ve erkekler, genç bayanlar ve erkekler müsabakaları ise Nilüfer Belediyesi, İnegöl, Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Çekirge salonlarında yapılan karşılaşmalar ile başladı.

Saat 12.00’de Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Spordan Sorumlu Vali Yardımcısı Ergün Güngör, Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, Gençlik ve Spor İl Müdürü Süleyman Şahin, Bursa Büyükşehir Belediyespor Başkanvekili İlhan Satıkın katıldığı törenle resmen startı verildi.

Türkiye Valeybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, yaptığı açış konuşmasında 1 ay sürecek etkinlikte 256 takım ve 5 bin sporcunun Bursada oynayacağını belirterek, Türkiyenin doğusundan, batısından her ilinden çocuklar burada mücadele edecek. Bursanın bir spor şehri olduğunu bugün bir kez daha tanıklık ettik dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe isi her yıl Bursada  240 bin gence spor yaptırdıklarını belirtirken, 1 ay boyunca örnek bir ev sahipliği yapacağız. Turnuvada mücadele verecek tüm takımlarımıza başarılar diliyorum diye konuştu.

Vali Yardımcısı Ergün Güngör ise, Bursada her yıl yaklaşık 300 bin gence spor yaptırdıklarını, lisanslı sporcu sayısının ise 43 bini aştığına dikkat çekti.

Daha sonra Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe erkeklerde İstanbul Okyanus Koleji ile Adıyaman Atcı Gençlik arasındaki maçın başlama düdüğünü çalarken, ilk servisi ise vali yardımcısı Ergün Güngör attı.

Daha sonra Muş Lalezar takımı, Recep Altepeye arkasında ismi yazılı olan kulüplerinin formasını hediye etti.

İlgili Haberler

Antalya’da şampiyonlar belli oldu

admin

Fenerbahçeli gençler THY’ye set vermedi

admin

Gençler, Ziraat Bankası için Ankara’ya akın ediyor

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası