Voleybol Plus

Altyapılar Türkiye Şampiyonası Voleybol Şöleni başlıyor

Voleybol altyapılarının değişmez bir parçası olan Türkiye Şampiyonaları bu sene ilk defa gençler, yıldızlar, küçükler ve minikler olmak üzere her kategoride 32 Bayan ve 32 Erkek takımının katılımı ile bir voleybol festivali şeklinde düzenlenecek.

Aynı anda 8 maçın oynanacağı (4 Erkek – 4 Bayan) Türkiye Şampiyonaları’nda bir günde 32 maç (16 Bayan – 16 Erkek) oynanacak. Bir gün dinlenme arası verilecek her bir turnuva, 8 gün olmak üzere toplam 35 günde tamamlanacak.

Dünya’nın üç büyük fuar alanından birisi olan ve toplamda 330.000 m²’lik alana kurulmuş Fuar İzmir’in B holünde düzenlenecek olan Altyapı Türkiye Şampiyonaları 26.500 m²’lik alana kurulacak olan 8 sahada oynanacak.

Gençler, yıldızlar, küçükler ve minikler olmak üzere 4 kategoriden 3 binin üzerinde voleybolcunun katılacağı Altyapılar Türkiye Şampiyonası FESTİVAL VOLEYBOL’da ayrıca eski sporcuları bir araya getirecek olan Veteranlar Turnuvası da oynanacak. 30 Mayıs, Pazartesi günü başlayacak Festival Voleybol, 3 Temmuz Pazar günü sona erecek. Voleybolcular bir yandan mücadele ederken bir yandan da voleybol festivali coşkusu yaşayacak.

Altyapılar Türkiye Şampiyonası süresince, “FESTİVAL VOLEYBOL”a hafta sonları eğlenceli etkinlikler renk katacak. Türkiye Voleybol Federasyonu tarafından kurulacak FESTİVAL VOLEYBOL alanında karikatür etkinlikleri, nail art, rengarenk boncuklar ve iplerle saç örme, graffiti workshoplar, post-it art, liselerarası müzik yarışması İzmir finalistlerinden konserler, el izi duvarı, zumba gibi eğlenceli etkinlikler düzenlenecek. Ayrıca 07 Haziran tarihinde oluşturulacak olan aktivite alanında 75 takımın katılım göstereceği İzmir Okullararası (6 – 12 yaş) Mini Voleybol Turnuvası oynanacak.

Şampiyonalar süresince sporcu ve antrenörlere yönelik Dopingle Mücadele, Temel Teknik Eğitim, Hareket Eğitimi, Voleybol Oyun Kuralları, Mini Voleybol Oyun Kuralları, Kondisyon, Beslenme konulu seminerler düzenlenecek. Düzenlenen seminerlerden en az 3 tanesine katılan katılımcılara sertifika verilecek. Seminerler, tüm Türkiye’den katılımcılara ve izleyicilere açık ve ücretsiz olacak.

30 Mayıs – 3 Temmuz arasında 35 günde 3 binin üzerinde voleybolcu #VoleybolHerYerde #Voleybolİzmir’de diyecek…

Altyapı Türkiye Şampiyonaları Festival Voleybol Programı:
Gençler Türkiye Finalleri (Bayan-Erkek) 30 Mayıs – 06 Haziran 2016
Veteranlar Şampiyonası (Bayan-Erkek) 02-05 Haziran 2016
İzmir Okullararası Mini Voleybol Turnuvası 08 Haziran 2016
Yıldızlar Türkiye Finalleri (Bayan-Erkek) 08 – 15 Haziran 2016
Küçükler Türkiye Finalleri (Bayan-Erkek) 17 – 24 Haziran 2016
Minikler Türkiye Finalleri (Bayan-Erkek) 26 Haziran – 03 Temmuz 2016

Rakamlarla Festival Voleybol;

Festival Voleybol’a Katılacak Olan Takım Sayısı: 370
Festival Voleybol’a Katılacak Olan Sporcu Sayısı: 4500
Festival Voleybol’a Katılacak Olan Yönetici + Antrenör Sayısı: 950
Festival Voleybol’a Katılacak Olan Saha Görevlisi + Hakem + Gözlemci + Saha Komiseri Sayısı: 300
Top Toplayıcı Sayısı: 64

İlgili Haberler

Eda ve Polen’den spor okullarına ziyaret

admin

Türk Hava Yolları Genç Yıldızlarını arıyor

admin

 Eczacıbaşı Altyapı Takımları’nın grupları belli oldu

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası