Voleybol Plus

Vakıfbank Spor Kulübü tesislerinde Hollanda’nın Sprigendal Set-Up’65 kulübünü ağırladı:

Vakıfbank Spor Kulübü tesislerinde Hollanda’nın Sprigendal Set-Up’65 kulübünü ağırladı. Hollanda Voleybol Federasyonu’ndan yayınlanan haber şöyle:

-Orjinal kaynak  “https://www.volleybal.nl/nieuws/springendal-set-up65-ge%C3%AFnspireerd-in-turkije”

“Sporthal De Schalm in Ootmarsum’da çalışmak ya da Vakifbank’ın etkileyici salonunda… Bambaşka bir dünya.Springendal Set-Up’65 takımı ve koç Jesley de Jonge için gerçekleşen bir rüyaydı. De Jonge bu işbirliği için öncülük yapan isimdi.

Guidetti’nin önderliğindeki bu takım bize Vakıfbank’ın mutfağına girmemiz adına izin verdi. Eski Hollanda koçu Guidetti,De Jonge’nin ilham aldığı isimlerden biriydi.

Turkiye’de Guidetti’nin çalışma sistemini yakından deneyimledik. Hayatım için en güzel anılardandı,burda tanıklık etttiğim her şey harikaydı. Burda en ama en iyi voleybolu izleyebilirsiniz. Gui’nin vizyonunu ve deneyimlerini paylaştığını görebilirsiniz.

O bize kollarını açtı ve video odasında ve antrenmanlarda gelip önerilerde bulundu.

Fantastik bir yedi gündü ve tamamladığımızda çok fazla şey öğrenmiştik. İyi iletişim,takım içi koordinasyon;antrenman dışında kurulan arkadaşlığın takıma olan faydası gibi önemli detaylar… Bu turda bize Lonneke de eşlik etti. Bu  Springendal Set-Up’65 için sadece bir başlangıç. Seneye tekrar burda olmak istiyoruz,İtalya’yı da görmek istiyoruz. Profesyonel voleybolun neye dayandığını mümkün olduğunca gözlemlemek çabasındayız.

 

Karşılaştırmak mümkün değil

Takımın koçu sözlerine söyle devam etti.”İk ligi karşılaştıramam. Seviye olarak henüz farklıyız. Dünyalar apayrı. Aynı olan tek şeyin oyun olduğunu söylemeliyim. Burda ondan fazla koç çalışıyor ve daha genç olan; yetişenler de var,bunu görmek çok güzel. Ben ve takımım ilginç şeyler izleyerek ve tamamıyla ilham alarak evimize dönüyoruz. Şimdiden daha istekli ve farklı çalışmaya başladık bile. Tabii ki bu süre istiyor ama büyümemizin burdaki bir haftada hızlandığını kesinlikle söyleyebilirim.

Kulüp olarak gelecek yıllarda daha da büyümek amacındayız. Burdaki yolculuğumuz bizim için kıymetliydi. Profesyonellikte yükselebilmek adına güzel bir süreçti. Şu an iyileşmek istiyorsak bu sadece sportif başarıdan ibaret olmamalı,totalde;kulübün nasıl iletişim kurduğu ve birbiriyle nasıl çalıştığı da önem taşıyor. Şu an hedeflerimizi gerçekleştirmek istiyoruz,güzel şeyler yapabileceğini bilen bir ekip olarak.”

-VoleybolPlus Çeviri-

 

 

İlgili Haberler

Kim’in tedavisi ülkesinde sürüyor

admin

Tunç Afşar: Welcome to land of smiles

admin

Aksaray’ın ‘Malki’si sınıra dayandı

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası