Voleybol Plus

Üniversitelerarası Kar Voleybolu Kupası, Erciyes’te yapıldı

Türkiye’de ilk defa gerçekleşen ‘Üniversitelerarası Kar Voleybolu Kupası’, Erciyes Kış Turizm Merkezi’nde yapıldı.

Kış sporlarındaki dünya trendlerini Türkiye’ye getirerek ilklere ev sahipliği yapan Erciyes Kış Turizm Merkezi’nde bir ilk daha gerçekleşti. Erciyes Üniversitesi, Nuh Naci Yazgan Üniversitesi ve Abdullah Gül Üniversitesi’ni ilk kez bir spor müsabakasında bir araya geldii. Kayseri Erciyes A.Ş. tarafından organize edilen turnuva, Türk Hava Yolları, Vakıf Katılım, Radisson Blu Hotel Kayseri, Kilo Market, Kemal Koçak Restaurant, Kayseri Ulaşım A.Ş., Kaytur A.Ş., Kent Ekmek destekleri ile gerçekleştirildi.

Turnuvaya, Erciyes Üniversitesi, Nuh Naci Yazgan Üniversitesi ve Abdullah Gül üniversitesinden 20’si erkek, 10’u kadın olmak üzere 30 sporcu katıldı.

Müsabakalar sonucunda erkeklerde birinciliği Erciyes Üniversitesi’nden Ahmet Burak Ocak ve Berker Koçer, ikinciliği yine aynı üniversiteden Taygun Narin ve Adnan Üstünel, üçüncülüğü ise yine Erciyes Üniversitesi’nden Serdar Oğuz Gedik ve Miraç Tunahan Birsen elde etti.

Kadınlarda ise birinci Erciyes Üniversitesi’nden Tuğçe Çiğ ve Büşra Baş olurken ikinci Nuh Naci Yazgan Üniversitesi’nden Gizem Arık ve Tuğba Şimşek, üçüncü ise Abdullah Gül Üniversitesi’nden Lenka Karafiatova ve Hülya Öztürk oldu.

Turnuva sonunda dereceye giren takımlar için ödül töreni düzenlendi. Törende sporculara kupa, madalya ve hediyeleri Erciyes A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Murat Cahid Cıngı, Erciyes A.Ş Genel Müdür Yardımcısı Yücel İkiler ve Erciyes Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okul Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Kerimhan Kaynak verdi.

Erciyes A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Murat Cahid Cıngı, “Geçtiğimiz ay Avrupa’da yeni başlayan kar voleybolu sporunu Türkiye’de ilk olarak Erciyes’e getirdik ve Kar Voleybolu Avrupa Kupası’nı organize ettik. Tabi ki sporun ana maksadı sadece belli bir zümre içinde yapılması olmadığından bu yapılan güzel faaliyetleri halka yaymayı amaçlıyoruz. Halka yayılmanın en önemli giriş kapısı da üniversiteler. Biz de kar voleybolunu ilk olarak üniversiteler arasında yaptık. Katılan tüm sporculara teşekkür ediyorum. Gerçekten çok çekişmeli ve keyifli bir turnuva oldu. Kar Voleybolu Üniversiteler arası Erciyes Kupası bütün spor branşları içerisinde Kayseri’deki üniversitelerin ilk defa bir araya geldiği bir organizasyon olması açısından da önemli. Böyle bir turnuvaya ev sahipliği yapmaktan dolayı çok mutlu olduk. İnşallah ileriki zamanlarda bunu daha geliştirerek Türkiye geneline yaymayı hedefliyoruz” dedi.

İlgili Haberler

Gamze Nur Adakan: Beni voleybolcu sanıyorlar

admin

“Geleceğe Smaç” aileleri İstanbul’da buluştu

admin

Fenerbahçe’de bayramlaşma töreni gerçekleştirildi

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası