Voleybol Plus

Uluslararası Kızkalesi Turizm Festivali’nde voleybol

Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Erdemli Belediyesi iş birliğiyle bu yıl ulusal olarak 7’ncisi, uluslararası olarak 3’ncüsü düzenlenecek “Kızkalesi Turizm Festivali”, 8-9 Eylül’de gerçekleştirilecek.

Mersin Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, kent, Erdemli ilçesi Kızkalesi sahilinde 2 gün sürecek coşkulu bir festivale ev sahipliği yapacak. Festivalde Merve Özbey ve Emre Kaya sahne alacak.

Konserlerin yanı sıra, yerli ve yabancı halk dansı topluluklarının gösteriler sunacağı, hentbol ve voleybol turnuvalarının yapılacağı festivalde, Akdeniz tüm zenginliğiyle dünyaya tanıtılacak.

Turizm konusunda toplumda farkındalık oluşturmak, Mersin’in doğal, tarihi ve kültürel varlıklarını dünyaya tanıtmak, turizm bilinci oluşturmak ve iç turizmi canlandırmak amacıyla düzenlenecek olan festivalde katılımcılar deniz, kum, güneş, spor ve eğlencenin tadını çıkaracak.

FESTİVAL PROGRAMI

Festivalin birinci gününde Kızkalesi sahilinde plaj hentbol ve volaybol turnuvası, yurt içi ve yurt dışı gösteri grupları ile folklar ekiplerinin gerçekleştireceği kortej yürüyüşü, bando gösterisi, Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Letonya Cumhuriyeti Valka Halk Oyunları Ekibi’nin gösterisi ile Mersin Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası Konseri gerçekleştirilecek.

Ayrıca ilk gün akşam Merve Özbey sevilen şarkılarını yerli ve yabancı turistler için seslendirecek.

İkinci gün ise plaj, hentbol ve voleybol turnuvalarının final karşılaşmaları yapılacak. Ayrıca playboard show, flyboard akşam gösterisi, yüzme yarışları ve ödül törenleri düzenlenecek.

Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Letonya Cumhuriyeti Valka Halk Oyunları Ekibi’nin gösteri yapacağı festivalde Mersin Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası konser verecek. Festival Emre Kaya, konseriyle tamamlanacak.

İlgili Haberler

Olympiakos, Hidalgo’nun peşinde

admin

TVF’den 23 Nisan mesajı

admin

TVF, TikTok hesabı açtı

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası