Voleybol Plus

TVF 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlama mesajı paylaştı

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF), Türkiye Hentbol Federasyonu (THF) ile Beşiktaş, Galatasaray ve Fenerbahçe kulüpleri 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

TFF’nin internet sitesinden yapılan açıklamada, Kadın Milli Futbol Takımı’nın fotoğrafı da paylaşılarak, “Türkiye Futbol Federasyonu olarak ülkemizdeki ve dünyadaki tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü en içten dileklerimizle kutlarız.” ifadesine yer verildi.

TVF’nin sosyal medya hesaplarından paylaşılan mesajda, “Güçlü kadın, güçlü Türkiye demektir. Gücümüze güç katan tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun.” denildi.

THF’den yapılan açıklamada, “Bugüne kadar Türk hentboluna oyuncu, antrenör, hakem ve idareci olarak katkısı olmuş kadınlarımız başta olmak üzere tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlarız.” ifadesi kullanıldı.

Beşiktaş Kulübünün internet sitesinde, başkan Fikret Orman tarafından yapılan açıklamada ise şunlar kaydedildi:

“Ülkemizde kadınların modern yaşamda yerinin ve kimliğinin hak ettikleri noktaya yükselmesi Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün girişimleriyle başlamış ve Türk kadını, yaşamın her alanında kendisini gösterme fırsatı elde etmiştir. Atatürk’ün çağdaşlaşma felsefesinin temel direği olan kadınlarımız, ülkemizin modernleşmesi yönünden de belirleyici bir unsur olmuştur. Annelik gibi kutsal bir görevin yanı sıra iş yaşamında da önemli görevler üstlenen kadınlarımız, aile ve ülke ekonomisine önemli katkılar sağlamaktadır. Kulübümüz bünyesinde de birbirinden değerli kadın sporcularımız ve çalışanlarımız Beşiktaşımızı ileriye taşımak için emek vermektedir. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlar, kadınlarımıza aile ve iş yaşamında sağlık, başarı ve mutluluk dilerim.”

Galatasaray Kulübünün sosyal medya hesaplarından yapılan paylaşımda, “Kadına karşı şiddetin ve sosyal eşitsizliklerin son bulduğu daha iyi bir dünya dileğiyle… 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun.” ifadelerine yer verildi.

Fenerbahçe Kulübünün internet sitesinden yayımlanan mesajda ise “Varlık sebebimiz olan tüm kadınların 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutlar, bu vesileyle başta Fenerbahçeli kadınlar ve kulübümüz bünyesinde görev yapan kadın sporcu ve çalışanlarımız olmak üzere tüm kadınlarımıza sağlık, mutluluk ve başarı dolu bir yaşam dileriz.” denildi.

İlgili Haberler

Simge Aköz, TRT SPOR’a konuştu

admin

Oğuz Tongsir: Bu haftadan itibaren voleybol maçlarına ‘Yapabiliriz, yapabilirsin’ pankartıyla çıkılacak

admin

Gabi iddialı: Düşünme tarzlarını biliyorum

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası