Voleybol Plus

Tutku Burcu Yüzgenç’ten samimi açıklamalar!

Karayolları’nın pasör çaprazı Tutku Burcu Yüzgenç, Ömer Faruk Acun’un sunduğu Karantina Voleybol programının konuğu oldu. Genç oyuncu, corona virüs salgını sebebiyle geçirdiği karantina günleri ve voleybol kariyeri hakkında samimi açıklamalarda bulundu.

Karayolları Spor Kulübü’nün genç oyuncusu Tutku Burcu Yüzgenç, karantina günlerinden voleybol kariyerine, milli takım hedeflerinden hayallerine kadar birçok konuda samimi açıklamalarda bulundu. İşte Tutku Burcu Yüzgenç’in açıklamalarından öne çıkanlar:

KARANTİNA SÜRECİNDE NELER YAPTIN?

”Geç uyanmamaya çalışıyorum çünkü günü kaçırmak istemiyorum. Kahvaltı yapıp antrenörümüzden gelen programı yapıyorum, 1 saat kadar sürüyor. Uzaktan eğitim derslerim var. Onlara katılıyorum. Devamında dizi film izliyorum. Okulum zamanımı oldukça dolduruyor.”

BU SEZONU NASIL DEĞERLENDİRİRSİN?

”Halkbank altyapısında yetiştim ve geçen sezon PTT’de oynadım. Sonra Karayolları’na transfer oldum. Yaşadığım iki yıllık sakatlık sürecinin ardından çıkış yakalayabileceğim bir kulüp olarak gördüm burayı. Yöneticiler ve antrenörlerle de aynı fikirdeydik. Sezon boyunca iyi mücadele verdik ve bu seneye baktığımda genel olarak mutluyum.”

MİLLİ TAKIM KARİYERİ…

”Milli takım forması giymeyi herkes hayal eder. Olimpiyat elemelerinin 23 kişilik kadrosuna çağrılmıştım fakat gelecekle alakalı yetkililerle bir görüşmem olmadı. Umarım milli takım formasını sürekli olarak giyerim. ”

BİR HAYALİN VAR MI?

”Sözleşmem devam ediyor. Genel olarak oynadığım takımlarda yer almak istiyorum. Kenarda oturmak bana göre değil diye düşünüyorum. İtalya’da oynamak ve Uzak Doğu’yu deneyimlemek istiyorum. Bunlar hayallerim ama gerçekte neler olacağı belli olmuyor. Sakatlıksız bir kariyere sahip olmayı diliyorum. ”

EĞİTİM VE SPOR BİRLİKTE YÜRÜR MÜ?

”Liseden bu yana okula gitme konusunda bir alışkanlığım var. Bu disiplini de beraberinde getirdi. Böylece bu okulu kazandım. Zor oluyor ama imkansız değil. Ders ve sınav telafileriyle ilerliyorum, okulum da bana yardımcı oluyor. Pek üniversite hayatı yaşamasam da sürdürülebilir bir şey bu. Voleybolun dışında bir başka alanda da kendimi geliştirmek istediğim. Bu bana oldukça katkı sağladı. ”

KİTAP, DİZİ, FİLM ÜÇLEMESİ…

”Kitap olarak bugünlerde Kadınsız İnkılap’ı okuyorum ve kesinlikle tavsiye ederim. Dizi için konusu yapay zeka olan WestWord’ü önerebilirim. Film için de Fırtına Anı’nı söyleyeceğim, izlenmesi gereken bir film. ”

BİR ÜTOPYA TASARLAR MISIN?

”Olimpiyatların Sivas’ta düzenlenmesi olabilir. Dünyanın her yerinden “Sivas 2024” için gelen insanlar hayal ediyorum. Kangal yarışlarının düzenlendiği herkesin Sivas köftesi yendiği bir ütopyam var. ”

İlgili Haberler

Hazırlık maçında kazanan Galatasaray

admin

Galatasaray’dan Taçspor açıklaması

admin

Voleybolcu Türkiye 3. güzeli Ezgi Avcı’nın 5 sırrı

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası