Voleybol Plus

Milli Takıma Galatasaray damgası

A Milli Erkek Voleybol Takımı CEV Erkekler Avrupa Voleybol Şampiyonası’nın hazırlıklarına İstanbul’da devam ediyor.

A Milli Erkek Voleybol Takımımızın kadrosunda Galatasaraylı 7 sporcu yer alıyor.

Galatasaray HDI Sigorta Erkek Voleybol Takım Kaptanı Selçuk Keskin, oyuncular Ertuğrul Gazi Metin, Onurcan Çakır, Emre Savaş, Doğukan Ulu, Burutay Subaşı ve Burak Mert, ay yıldızlı forma için mücadele ediyor.

A Milli Erkek Voleybol Takımımızın ve Galatasaray HDI Sigorta Erkek Voleybol Takımı’nın başantrenörü Nedim Özbey, Galatasaray Televizyonu’ndan Merve Ergü’nün sorularını yanıtladı.

Nedim Özbey’in açıklamaları şu şekilde:

“Hazırlık dönemi biraz sert geçiyor. Güç idmanları, taktik idmanlar, teknik idmanlar ve maç. İyi gidiyor hazırlıklar. Daha 20’den fazla günümüz var. O güne kadar daha iyi olacağımızı düşünüyorum. Orada da en iyi dereceyi alıp, kendi grubumuzda iyi bir yer elde etmek istiyoruz ve yürümek istiyoruz. Çocuklar da çok büyük fedakarlıklar yapıyorlar ve hazırlar. Kafa olarak da hazırlar bu çok önemli. Kendi yetiştirdiğimiz oyuncular dışında bu sene transfer ettiğimiz Burutay, Emre ve Burak da gelince biraz daha Galatasaraylı sayısı fazlalaştı burada. Hak ettiler burayı. Hiç kimsenin hakkı burada yenmez. Hele benim olduğum yerde hiç olmaz. Roland Gergye kenarda otururken, ben hak eden çocuğumu oynatıyordum. Ben ona para verdim, yabancı oyuncu, oynatmam lazım demedim. Hak eden Melih oldu, Melih oynadı. Burada da aynı şekilde. Kim hak ederse Milli Takımda o oynar. Seçimler de öyle yapılmıştır. Bizlere bu görevi verdikleri için teşekkür ediyoruz. Bize güvendikleri için verdiler, inandıkları için verdiler. Adaletli olduğumuz için verdiler.

Avrupa Altın Ligi şampiyonluğu çok değerli oldu gerçekten. Çok mutlu olduk, çok güzel oldu. Bakalım şimdi Avrupa Şampiyonası finallerinde geçen yıllarda yaptıklarımızın üzerlerine çıkmak, madalyaya ulaşmak istiyoruz. Tabii bunlar kısa sürede olmuyor. Plan, program istiyor, her geçen gün yapılanıyoruz. Genç oyuncular buluyoruz, yeni arkadaşlar ilave ediyoruz. Erkek voleybolunda unutulmuşluk vardı yeni baştan toparlanıyor. Duygularıyla, fizikleriyle, insanlıklarıyla hizmet etmeyi amaçlıyoruz. Önceden oyuncu çağırdığımızda gelmiyordu. Raporlar yolluyorlar, annem ya da babam hasta diyorlardı. Şimdi buraya gelemeyenler üzülüyor. Buranın kıymetini yukarı çıkarttık. Milli Takım forması kıymetli oldu. Kimin buraya hizmet edeceğini çok iyi biliyorum. Ben bu çocukları doğdukları günden beri tanıyorum. İyi bir yoldayız, buraya kadar da iyi geldik. Bundan sonra da iyi gitmek istiyoruz.”

İlgili Haberler

Genç Galatasaray, Manisa BŞ’ye kaybetti

admin

Eda Erdem Dündar Smaçör’e konuk oldu:

admin

EuroVolley coşkusu, Taraftar Eğlence Alanı’nda devam ediyor

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası