Voleybol Plus

Türkiye’den Bulgaristan’a transfer: Aykut Aydın

Türkiye’de istatsitik antrenörlüğü deyince akla gelen ilk isimlerden olan, son olarak İnegöl Bld.’nin teknik ekibinde yer alan Aykut Aydın, Bulgaristan Ligi ekiplerinden Hebarvolley Pazardzhik’in yeni istatistik antrenörü oldu.

Hebarvolley Pazardzhik geçen sezonu Bulgaristan Lig Kupası’nı müzesine götürmüş ve normal sezonu da 2. sırada bitirmişti. Hebarvolley Pazardzhik, Bulgaristan’ı gelecek sezon CEV Kupası’nda da temsil edecek.

Aykut Aydın daha önce Konak Bld., Karşıyaka, Tokat Bld. Plevne, Çanakkale Bld. ve İnegöl Bld. takımlarında görev aldı. Genç antrenör, A Milli Erkek Takım’la 2016’da Dünya Ligi, 2017’da Dünya Şampiyonası Elemesi, Dünya Ligi, Avrupa Şampiyonası, 2018’de de U20 Erkek Milli Takımı’yla Avrupa Şampiyonası Elemesi ve Avrupa Şampiyonası organizasyonlarında görev aldı.

2019’da Karadağ Milli Takımı ile anlaşan ve Avrupa Şampiyonası heyecanı yaşayan Aykut Aydın, Karadağ Milli Takımı’ndaki görevini de sürdürecek.

Celal Bayar Üniversitesi Voleybol Antrenörlüğü mezunu olan ve aynı zamanda 4. kademe antrenörlük belgesi bulunan Aykut Aydın’ı tebrik ediyor, yeni sezonda da başarılar diliyoruz…

İlgili Haberler

Kar Voleybolu Türkiye Şampiyonası ertelendi

admin

‘Hamza’ya Nefes Ol’ turnuvası başladı

admin

Boğaziçi Üniversitesi’nden voleybola 2 ödül

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası