Voleybol Plus

Halkbank’tan örnek davranış

Elde ettiği başarılarla camiasının takdirini kazanan, altyapılara verdiği önemle sporun sağladığı sosyal faydayı çocuklara yansıtan Halkbank Spor Kulübü, bu anlamda bir adım daha attı.

Sporcular, teknik heyet ve kulüp çalışanları yürüme engelli bir öğrenciye tekerlekli sandalye hediye etti.

Süreç şöyle gelişti:

Halkbank Spor Kulübü Organizasyon Grubu toplantısında Antrenör Şaban Ergün, Şehit Mutlu Can Kılıç Orta Ortaokulunda, yürüme engelli, evde eğitim alan bir öğrencinin varlığından söz etti. Üstelik uygun bir sandalyeye sahip olamaması vücudunda başka problemler de yaratmıştı.

Grup refleks olarak bu öğrenciye bir tekerlekli sandalye alıp armağan etme fikrini geliştirdi.

Fikir takımlar ve çalışanlara açıklandığında gerekli meblağ hemen toparlandı. Bu arada tedarikçi firma ile görüşülüp sandalyenin kullanıcıya uygun bir şekle getirilmesi sağlandı.

Tekerlekli sandalyenin teslim edileceği günkü heyecan tarifsizdi.

Takımlar antrenmanda olduğundan, Kulüp Müdürü Ali Şenocak ve kulüp çalışanları ihtiyaç sahibi öğrenci Ecrin Sude Dumlu’nun evine konuk oldu. Sandalyeye oturduğunda Ecrin’nin mutluluğu görülmeye değerdi. Ecrin’in mutluluğu, armağan edilen Halkbank forma, tişört ve eşofmanı ile bir kat daha arttı. Okul yönetimi ve öğretmeninin hazırlattığı pasta mutlu günü taçlandırdı.

‘BİR KAMPANYA BAŞLATILSIN’

Kulüp Müdürü Ali Şenocak, “Ecrin, bundan böyle kulübümüzün kızı. Elimiz üzerinde olacak. Müsait olduğunda, Ankara’daki tüm maçlarımızda kendisini, ailesi ve okulunu misafir edeceğiz” dediğinde Ecrin’in gözleri parlıyordu.

Halkbank Erkek Takım Kaptanı Burutay Subaşı yoğun antrenman programı nedeniyle bu mutlu güne tanık olamadığı için üzüldüğünü belirterek, “Yaptıkları organizasyonla bu imkanı bize verenlere teşekkür ederim. Kulübümüz şahane bir tavır ortaya koydu. Bu türden sosyal faaliyetleri sürdürmek isteriz. Ancak bu yetmez! Bizim attığımız bu ilk adım, Türkiye’deki tüm voleybol takımları için bir örnek teşkil etsin. ‘Her ihtiyaç sahibine bir sandalye’ adıyla kampanya başlatılsın ve bu hareket çığ gibi büyüyerek devam etsin. Ben Türk Voleybol ailesine güveniyorum” diye konuştu.

İlgili Haberler

Gözlemciler için ilk kez ara seminer düzenlendi

admin

Cansu Özbay’dan Fenerbahçe itirafı! ‘İnşallah Türk finali izleriz’

admin

Tijana Boskovic: Voleybola daha fazla ilgi lütfen!

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası