Voleybol Plus

Turgay Büyükkarcı: Hedefimiz şampiyonluk

Karşıyaka Başkanı Turgay Büyükkarcı, kulübün youtube kanalında katıldığı yayında yeni sezonda futbol, basketbol ve voleybolda hedeflerinin şampiyonluk olduğunu belirtti. Üç branşta da çok iyi teknik adamlar ve takımlar kurduklarını belirten Büyükkarcı, “Üç kulvarda da şampiyonluğu kovalayacağız. Karşıyaka’nın büyüklüğünü sportif anlamda da vura vura göstermemiz lazım” dedi.

Kulübün mali durumuyla ilgili eleştirilere sosyal medyadan cevap vermediğni söyleyen Büyükkarcı, “Bu ay kulüp ve kendi şahsi hesaplarımı divana teslim edeceğim. Bu kulübün bir tüzüğü ve divanı var. Muz cumhuriyeti kulübü değiliz. Benim sosyal medyadan konuşanlara cevap vermem tüzüğe ve kulübün büyüklüğüne yakışmaz. Genel kurul pandemi nedeniyle ertelendi. Genel kurulun biran önce yapılmasını en çok ben istiyorum. Ancak her zaman söylediğimiz gibi önce insan sağlığı” ifadelerini kullandı.

Kulübün itibarını eski haline getirdiklerini belirten Karşıyaka Başkanı Turgay Büyükkarcı, “Kulüp üç sene önce, elektrikler kesildi, sular kesildi, çimler yandı, maaşlar ödenmedi ve tribünler satıldı haberleriyle gündeme geliyordu. O günler çabuk unutuldu. Futbolculara geçen sezondan çok az bir borcumuz var. Onu da ödeyeceğiz. Onun dışında hiç bir çalışana borcumuz yok. Kulüpte çalışan ve büyük emek verenler hepsi mutlu” dedi.

Büyükkarcı, “Biz büyük bir marka olan kulübümüzü dünya markası yapmak için çaba sarf ediyoruz. Mali disiplini sağladık. Şampiyonluklar çok önemli ancak şampiyonluktan da öte biz her branşımızda Kaf Sin Kaf ruhuyla oynayan takımlar yarattık. Bu armayı gururla taşıyan sporcularımız var. Şampiyonluklar günlük başarılar gelir geçer ancak yakaladığımız bu aidiyet duygusu bize en mutlu kılan ve gururlandıran olay” açıklamasını yaptı.

FUTBOL DİREKT ÇIKACAK

Futbolda 2 sene önce, ‘Bu takım küme düşer’ denen takımın penaltı atışıyla üst ligi kaçırdığını belirten Turgay Büyükkarcı, “Son iki sezonda futbol takımımız performansı ortada. Bu sene direk çıkmak için mücadele edeceğiz. Takımda hiç bir oyuncumuz bize maddi anlamda üzmeden anlaşma sağladı. Başta Mustafa Aşan olmak üzere hepsine teşekkür ediyorum. Taraftar merak etmesin gemi limanda. Bu işi iş adamlarıyla değil taraftarımızla yapacağız. Tribünde olamayacaklar ama her zaman desteklerini bize maddi ve manevi hissettiriyorlar” diye konuştu. 

İlgili Haberler

Jeopark Kula dolu dizgin

admin

Merinos liderliğini sürdürdü

admin

İzmir Büyükşehir Belediye’de iç transfer sürüyor

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası