Voleybol Plus

Tunç Afşar: Ondan, bundan, şundan

Federasyonumuzun Giovanni Guidetti kararının ne kadar doğru olduğu her geçen gün gözle görülür şekilde ortaya çıkıyor. Bizzat yerinde seyrettiğim, Sofya’da Bulgaristan ile oynadığımız Dünya Kupası elemeleri final maçında her türlü avantaj (hakemler dahil) ev sahibi lehineyken Giovanni hocanın ortama uygun reaksiyonlar ve yerinde müdahaleleri sonucu lehimize çevirdi. Kızlarımızda ortaya koydukları performansla hocalarını mahcup etmediler. Kurtaran (Mumcu) abinin gelmesiyle de milli takım uzun yıllar sonra takım halinde gerekli olan ciddiyete ve disipline kavuşmuş. Geçtiğimiz hafta genel anlamda önümüzdeki 10 yıllık süreçte seyredeceğimiz oyunculardan kurulu milli takımımız Boris Yeltsin Kupası’nda güzel mücadele etti. VakıfBank takımından alıştığımız son topa kadar mücadele yavaş yavaş milli takımımıza da yerleşiyor. Geleceğimiz emin ellerde.

İlbank dışında Sultan Ligi’nde hemen hemen tüm takımlarımız transferlerin sonuna geldi. Yeon Koung Kim’in olmadığı bir lig tadımızı bir nebze kaçırsa da bu sene çok başa baş maçlar seyredeceğimizi düşünüyorum. Yapılan transferler, yerli oyuncuların takım değişiklikleri, sürprizlere açık bir sezon bizi bekliyor.

Yeri gelmişken, milyon dolarların, euroların havada uçuştuğu spor kulüplerinde voleybol şubelerinin ayak bağı görülmesi bana göre saçmalıktan öte bir şey değildir. Yönetici bütçe başarısından sorumludur, bütçe bulamıyorsan yerini bulabilecek kişilere devir etmelisin, çare şube kapatmak veya dondurmak değildir.

İlgili Haberler

Halkbank 3 puanla dönüyor

admin

Galatasaray 3 puanın sahibi:

admin

Sıla Çalışkan da imzayı attı

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası