Voleybol Plus

TMOK Fair Play Komisyonu’ndan TVF’ye Şeref Diploması Ödülü

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) tarafından her yıl düzenlenen Türkiye Fair Play Ödülleri’nin 2022 yılı kazananları, 20 Temmuz Perşembe günü Olimpiyatevi’nde düzenlenen basın toplantısı ile açıklandı.

Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF), altyapı liglerinde başlattığı ‘Beyaz Kart Uygulaması’ sebebiyle aday olduğu Davranış dalında Şeref Diploması ödülü almaya hak kazandı.

Beyaz Kart Uygulaması Nedir ?
Türkiye’de ilk kez bir spor federasyonu, altyapı liglerinden başlayarak Fair Play ilkelerini gelecek nesil sporcularına aşılamak için Beyaz Kart uygulaması başlattı. 2022-2023 sezonundan itibaren Türkiye’nin en geniş takımlı ligleri olan mini ve midi voleybol liglerinde Temiz Oyun, İyi Davranış, Beyaz Kart Uygulaması adı ile başlatıldı. Sezon boyunca maçlarda Fair Play hareketi sergilediği için Beyaz Kart gören oyunculara, sezon sonunda çeşitli ödüller verildi.

İlgili Haberler

Aydın Üniversitesi Avrupa Şampiyonası’nda galibiyetlerine devam ediyor:

admin

Onat Kurt, THY’nin Genel Menajeri oldu

admin

Gizem Karadayı: İşler kontrolden çıkmadan…

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası