Voleybol Plus

Taner Atik: Oyuncularıma çok güveniyorum

Voleybolda AXA Sigorta Efeler Ligi’nin başat takımlarından Halkbank yeni sezon hazırlıklarını ara vermeksizin sürdürüyor. Çalışmalarına önce Ankara’da başlayan Mavi-Beyazlılar ardından Bolu’da kampa girdi. Başkentliler antrenmanlarını şu anda Ankara’da sürdürüyor.

Sezon başı hazırlıklarını değerlendiren Halkbank Baş Antrenörü Taner Atik, takıma çok katkısı yapacak bir kamp süreci geçirdiklerini söyledi. Yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Taner Atik şunları söyledi:

“2021-2022 sezonu çalışmalarına büyük bir heyecanla ve motivasyonla başladığımızı söyleyebilirim. Beş oyuncumuz Milli Takımda kampında olduğndan, alt yapımızdan genç oyuncuları kadromuza katarak çalışmalara başladık. Hazırlık döneminin hemen başında sağlık taramalarını bitirdikten sonra sporcularımızı fiziksel olarak değerlendirmek ve durum tespiti yapmak amacıyla bazı fiziksel testler yaptık. Adaptasyon evresinde olduğumuz için aerobik temelli egzersizlere ağırlık vererek çalışmalarımızı başlattık. Daha sonra Bolu’da 10 günlük bir kamp programı planladık. Hem fiziksel hem teknik hem mental anlamda takıma çok katkısı olan bir süreci geçirdik.”

Kamp programının sonunda profesyonel bir ekibin de desteğiyle farklı sıçrama performanslarını, dayanıklılığı, çevikliği, sürati değerlendirmek amacıyla performans testlerinin ilkini yaptıklarını ifade eden Atik, test sonuçlarının ışığında antrenmanların planlandığı şekilde sürdürüldüğünü söyledi.

Kalitemiz ortada

“Tecrübeli ve genç oyuncuların karmasından oluşan, ligi çok iyi tanıyan yabancı oyuncuların bulunduğu, çalışma ve kazanma isteği üst düzeyde olan bir takım olduğumuzu düşünüyorum” diyen Halkbank Baş Antrenörü, “Oyuncularımızın her birinin bireysel olarak kalitesi ortada. Bu kaliteyi takım oyununa yansıtmak ve kaliteli bir takım olmak yolunda çok verimli çalışıyoruz” diye konuştu.

Taner Atik sözlerini şöyle tamamladı: “Önümüzdeki sezon ligde mücadele edecek olan takımların kadrolarına baktığımızda yine çok zor ve kaliteli bir sezon geçireceğimizi öngörüyorum. Bu zorlu ligi başarılı bir şekilde tamamlamak istiyoruz. Bunun için de kaliteli çalışmak ve her geçen gün oyun sistemimizi bir adım ileriye taşımak zorundayız. Oyuncularımın özverisinden, çalışma isteğinden son derece memnunum. Takımıma çok güveniyorum. 2021-2022 sezonunun bütün takımlar için hayırlı olmasını, sakatlıksız, hastalıksız ve hak eden takımın kazandığı bir sezon olmasını diliyorum.”

İlgili Haberler

Van’daki halk plajına voleybol geliyor

admin

Hande Gibi Smaçlayanlar belli oldu

admin

QNET, Galatasaray Kadın Takımı’na sponsor oldu

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası