Voleybol Plus

Solhan 1 yıl sonra ilçede antrenmana çıktı

AXA Sigorta Efeler Liginde mücadele eden Bingöl Solhanspor, taraftarların talebi üzerine bir antrenmanı Solhan ilçesinde yaptı. 2019-2020 sezonunda Voleybol Erkekler 1’inci Liginden Efeler Ligine çıkan ancak salonun yükseklik ve tribün kapasitesi Voleybol Federasyonunun kriterlerine uymadığı gerekçesiyle maçlarına Bingöl merkez Karşıyaka Spor Salonunda çıkan Bingöl Solhanspor, bir yıl aradan sonra ilçede antrenmana çıktı.

Solhan Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü salonunda yapılan antrenmanı Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız, Bingöl Solhanspor Kulübü Başkanı Ziya Sözen, Solhan Gençlik Merkezi Müdürü Zülfü Çalışkan, kulüp yönetimi ve taraftarlar izledi.

Antrenman sonrasında Kulüp Başkanı Ziya Sözen ve Kulüp Başantrenörü Mehmet Şahin açıklamalarda bulundular.

Bingöl Solhan Spor olarak kendi yetiştikleri yere geldiklerini belirten Başantrenör Mehmet Şahin, “Biliyorsunuz daha önce burası Voleybol Federasyonunun kriterlerine uymadığı için maçlarımızı Bingöl’de oynuyoruz. Zaman Zaman bugün olduğu gibi bundan sonraki zamanlarda da bir çok kez Solhan’a geleceğiz, antrenman yapacağız. Takımın doğduğu yerdeki bütün seyircilerimizle, eski yöneticilerimizle beraber olmak, birleşmek istiyoruz. Biz bir bütünüz ve bu bütünlük içinde de sezon başlangıcını yapmış durumdayız. Allah’a şükür herhangi bir sakatlığımız yok. Yabancı oyuncularımızda geldi, bir tek miskevish Belarus milli takımında olduğu için Avrupa Şampiyonası oynayacak yaklaşık Eylülün 14-15’i gibi onun bize katılmasını bekliyoruz. Dolayısıyla takımımız nasip olursa Ekimin 1, 2, 3’ünde ‘Kupa Voley’ oynayacağız. O tarihe kadar hazır olacağını umuyorum. İnşallah Allah kaza bela vermesin. Buraya gelmiş olmaktan ve burada antrenman yapmış olmaktan, en azından Solhanlı arkadaşlarımızın bizleri seyretmesinden, bizlere ilgi göstermesinden son derece memnunuz, mutluyuz. Hepsine teşekkür ederim.” şeklinde konuştu.

“Takımımızın hikayesi bu ilçede başladı”

2021-2022 voleybol sezonu öncesi voleybol ile özdeşleşen Solhan ilçesine geldiklerini belirten Kulüp Başkanı Ziya Sözen ise “Takımımız Bingöl’de kalıyor. Bugün seyircilerimizle buluşma, zaman zamanda burada antrenman yaparak onlarla bir araya gelmek, voleybol özlemlerini gidermek için bugün Solhan ilçemizdeyiz. Takımımız şuan hazırlık döneminde. Yaklaşık on gün önce Bingöl’de toplandık hazırlıklarımız devam ediyor. Zaman zaman Solhan ilçemize gelerek bu antrenmanlarımızı sürdüreceğiz. Çünkü takımımızın hikayesi bu ilçede başladı. Şuan salonumuz efeler ligi kriterlerine uymadığı için maçlarımızı zorunlu olarak Bingöl’de devam ettiriyoruz. Bu ilçenin 7’den 70’e herkes voleybol sevgisiyle yatıp kalkıyor. Gençlerimizin voleybola olan ilgisi son derece yüksek. Bugün de onların isteklerini kırmama adına antrenmanda kendileriyle bir araya geldik. İnşallah önümüzdeki zaman zarfında da zaman zaman anrenmanlarımızı burada sürdüreceğiz. Zaman zaman burada hazırlık maçlarını yapacağız. Zaten lig başladığında da seyircilerimiz bizim en büyük destekçilerimiz olacaktır. Onlar Bingöl’e maçlara geldiklerinde hiçbir şekilde mağdur etmemek adına gerek Bingöl, gerek Solhan Belediyelerimizle işbirliği içerisinde onları inşallah Bingöl’e maçlara götüreceğiz. Ama en büyük temennimiz-arzumuz voleybolun bu ilçede oynanması. Bunun için de spor salonu girişimlerimiz Cumhurbaşkanlığı nezdinde, Gençlik ve Spor Bakanlığı nezdinde devam ediyor. Tek arzumuz, tek hedefimiz bu ilçeye bir an önce hak ettiği Efeler Ligi kriterlerine uygun voleybol sahasını kazandırmak. Bu sonbaharda inşallah önümüzdeki 2022 yatırım programı içerisinde Solhan’da Solhan Spor’a yakışan 2-3 bin kişilik taraftar kapasiteli bir salon kazandırmak için ben kulüp başkanı olarak elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Bugün burada bizleri yalnız bırakmayan taraftarlarımıza, Belediye Başkanımıza, Gençlik ve Spor İlçe Müdürümüze ve bütün Solhan halkına takımım adına teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

İlgili Haberler

Üniversiteler 1. Lig’de şampiyonlar belli oldu

admin

Hernandez’in Atatürk sevgisi

admin

TVF’den 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası