Voleybol Plus

Sultanların Avrupa Şampiyonası’ndaki rakipleri belli olıuyor

23 Ağustos-8 Eylül 2019 tarihlerinde ilk kez dört ülkenin katılımıyla (Türkiye, Polonya, Slovakya, Macaristan) ortaklaşa düzenlenecek 2019 CEV A Bayanlar Avrupa Voleybol Şampiyonası’nda mücadele edecek A Bayan Milli Takımımızın, grup aşamasındaki rakipleri, yarın (23 Ocak 2019, Çarşamba), saat 14.00’te, İstanbul Sepetçiler Kasrı’nda gerçekleşecek kura çekiminde belli olacak.

Azerbaycan ve Gürcistan’ın evsahipliğinde düzenlenen 2017 CEV A Bayanlar Avrupa Voleybol Şampiyonası’nda elde ettiği derece ile 2019 EuroVolley’e doğrudan katılma hakkı kazanan Filenin Sultanları’nın kura çekimindeki muhtemel rakipleri şu şekilde:

CEV EUROVOLLEY 2019 BAYANLAR – KATILACAK ÜLKELER
Azerbaycan Polonya
Belarus Portekiz
Belçika Romanya
Bulgaristan Rusya
Hırvatistan Sırbistan
Estonya Slovakya
Finlandiya Slovenya
Fransa İspanya
Almanya İsviçre
Yunanistan Hollanda
Macaristan Türkiye
İtalya Ukrayna

*** Kura çekiminde; organizatör ülkelerden Türkiye A Grubu, Polonya B Grubu, Macaristan C Grubu ve Slovakya otomatik olarak D Grubu’nda yer alacaktır. Geriye kalan 20 takım ise 4’erli olmak 5 torbaya ayrılacaktır.

2019 CEV A Erkekler Avrupa Voleybol Şampiyonası kura çekiminde torbalar şu şekilde:

1.TORBA 2.TORBA 3.TORBA 4.TORBA 5.TORBA
Sırbistan Almanya Belarus Romanya İsviçre
Rusya Belçika Ukrayna İspanya Slovenya
İtalya Bulgaristan Azerbaycan Finlandiya Yunanistan
Hollanda Hırvatistan Fransa Portekiz Estonya

 

*** Kurallar gereği, 2017 CEV Avrupa Bayanlar Voleybol Şampiyonası’nı ilk iki sırada tamamlayan Sırbistan ve Hollanda aynı grupta yer almayacaktır.

2019 CEV A Bayanlar Avrupa Voleybol Şampiyonası grup kuralarının çekimi 23 Ocak 2019, Çarşamba günü, saat 14.00’ten itibaren TRT SPOR, eurovolley.tv ve Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV)’nun Facebook sayfası’ndan canlı olarak yayınlanacaktır.

İlgili Haberler

Karabük’te Türkiye-Sırbistan final maçı meydana kurulan dev ekrandan izlendi

admin

ABD’ye 3-1 kaybettik

admin

Jandarma ekiplerinden Filenin Efeleri’ne çiçekli karşılama

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası