Voleybol Plus

Sarıyer’de bir ilk: Türkiye Şampiyonası

Sarıyer Belediyesi Spor Kulübü Voleybol 2. Lig ve Altyapı Antrenörleri Ali Kayaoğlu, Hülya Karagöz ve İlkan Kuzucuk eğitmenliğinde voleybol altyapısında yetişen Genç Takım, Çanakkale’de gerçekleşen Türkiye Yarı Final Play Off etabını 4’de 4 galibiyetle 1. olarak tamamladı ve Voleybol Genç Kızlar Türkiye Şampiyonası’na katılmaya hak kazandı. Bu başarıyla Sarıyer’de bir ilki gerçekleştiren Sarıyerli Genç Voleybol Takımı, şampiyona genelinde 8 maçtan 6 galibiyet alarak 32 takım içinden 17. oldu.

Sarıyer Belediyesi Spor Kulübü Voleybol 2. Lig ve Altyapı antrenörleri Ali Kayaoğlu, Hülya Karagöz ve İlkan Kuzucuk eğitmenliğinde başarıdan başarıya koşan Genç Voleybol Takımı, genç yaşlarına rağmen bu sezon 2. Lig’de yer alan takımda da mücadele ettiler. Bir önceki sezonda göstermiş oldukları başarı ile bu sezon Gençler Süper Final Ligi’nde de ter döken gençler, bu etabı 5. Sırada bitirmelerinin yanı sıra, Türkiye Şampiyonası’nda 1. olan Vakıfbank’ı Süper Final Ligi’nde 2 kez mağlup ettiler.

Çanakkale’de gerçekleşen Türkiye Yarı Final Play Off etabını 4’te 4 galibiyetle birinci olarak tamamlayan Sarıyerli gençlerin Kocaeli’de gerçekleşen Voleybol Genç Kızlar Türkiye Şampiyonası’na katılmaya hak kazanması, “Sarıyer’de bir ilk” in yaşanmasına sebep oldu. Gençler, turnuva boyunca gösterdikleri mücadele ile herkesten büyük övgü aldı. Vakıfbank, Beşiktaş ve Van Büyükşehir Belediyespor ’un bulunduğu grubu 3. olarak tamamlayıp turnuvanın 2. turuna geçen Sarıyerli gençler, bu turdaki maçların tümünde galip gelerek 2. turun birincisi oldular. Böylelikle turnuva boyunca 8 maçtan alınan 6 galibiyetle şampiyona genelinde 32 takım içinden 17. oldular.

Turnuva sonunda açıklama yapan Sarıyer Belediyespor Altyapı Antrenörü Ali Kayaoğlu; “ Çok çalışkan bir ekiple büyük bir iş tamamladık. Hatta turnuvanın en kalabalık ekibine sahiptik diyebilirim. Böylesine güçlü bir ekiple Voleybol Genç Kızlar Türkiye Şampiyonası’nda mücadele ederek Sarıyer’de bir ilki yaşamanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyorum. Bu güzel işin en temelinde, bizlere her zaman desteğini esirgemeyen Sarıyer Belediye Başkanımız Şükrü Genç var. 2009 yılında Belediye Başkanı seçilmesiyle birlikte, “sosyal sorumluluk” adı altında çocuklarımız ve gençlerimiz için yaptığı birçok proje gibi bizler de en önemli projelerinden biri olduk. Ve bu projenin asıl amacı çocuklara spor alışkanlığı kazandırmak, topluma iyi ve sağlıklı bireyler yetiştirmekti. Nitekim Şükrü Genç Başkanımız sayesinde öyle oldu ve öyle olmaya da devam ediyor. Kendisi geleceğimiz çocuklara ve gençlere büyük önem veriyor. Eğer o olmasaydı ne biz bu çocukları kazanabilirdik, ne de Türkiye Şampiyonası’na gidebilirdik. Çocuklarımıza gösterdiği ilgi ve şefkat hepimizi her zaman olumlu yönde etkileyerek motivasyonumuzu arttırıyor. Ben genç bir antrenör olarak bu hissiyatı bizzat yaşıyorum. Kısacası biz bugün Sarıyer’de bir ilki yaşadıysak, bu başarı Başkanımız Şükrü Genç sayesinde oldu. Kendisine yürekten teşekkürlerimi, sevgi ve saygılarımı iletiyorum. Bir diğer teşekkürlerimi de Kulüp Başkanımız Hayrettin Dereli, As Başkanımız Erdinç Gün, Yönetim kurulu üyelerimiz ve Voleybol Şube Sorumlumuz Özgür Akman’a iletmek istiyorum. Ayrıca maçlarımızı canlı yayınlarımızdan takip eden, her daim sosyal medya hesaplarımızdan gönderdikleri mesajlarla ve yorumlarla bizleri destekleyen tüm Sarıyer halkına da teşekkürlerimi bir borç bilirim. Biz kocaman bir aileyiz ve gün geçtikçe de sevgiyle büyümeye devam edeceğiz.” şeklinde konuştu…

İlgili Haberler

Tofaş, yıldızlarda son 16’ya kaldı

admin

Küçükler (Kız-Erkek) Kategorisi Altyapı Türkiye Şampiyonası başladı

admin

Turgutlu Bld., genç kızlar il birincisi oldu

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası