Voleybol Plus

Sarıyer Bld., Nazım Hikmet’i 116. yaş gününde andı

Türk ve Dünya şiirinin duayeni Nazım Hikmet’in 116. yaş günü kutlaması sebebiyle Maslak Uniq Hall’de düzenlenen görkemli organizasyona, Sarıyer Belediyesi Spor Kulübü Kadın Voleybol A Takımı da katıldı. Gece boyunca ünlü simaların konserleri, tiyatro gösterileri ve şiir dinletileriyle renklenen gecede muhteşem anlar yaşandı.Programa Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü, Nazım Hikmet Kültür ve Sanat Vakfı Başkanı Rutkay Aziz, çok sayıda davetli ve vatandaş da katıldı.

Sarıyer Belediyesi ve Nazım Hikmet Kültür Sanat Vakfı tarafından Maslak Uniq Hall’de düzenlenen Türk edebiyatının önemli ismi Nazım Hikmet’in 116. yaş günü organizasyonu, çeşitli etkinliklere ev sahipliği yaptı. Ressam Haydar Özay’ın sergisinin ardından Nebil Özgentürk’ün ‘Nâzım Hikmet’ belgeseliyle başlayan gecenin açılış konuşmasını Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Nazım Hikmet’e ait “Yaşamaya Dair” şiiriyle yaptı. Konuşmanın ardından Levent Üzümcü’nün tiyatro gösterisi ile devam eden etkinlikte, Altan Gördüm ve Vahide Perçim’in Çell İstanbul eşliğinde şiir dinletileriyle duygusal anlar yaşandı. Hülya Aksular Bale Atölyesi dans gösterisi ile devam eden etkinlik, sanatçı Melike Demirağ ve Suavi’nin memleket ve Nazım türküleriyle son buldu. Gecenin sonunda Boğazın Sultanları, sanatçı Suavi ve Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ile hatıra fotoğrafı çekildi. Sarıyer Belediyesi Spor Kulübü’nden Kulüp Başkanı Hayrettin Dereli ve eşi Servet Akbulut Dereli, Voleybol Şube Sorumlusu Özgür Akman, Genel Koordinatör Aydın Demirözü, Baş Antrenör Gökhan Edman, Yardımcı Antrenör Giray Taygun Yıldırım, İstatistik Antrenörü Burak Simit, İdari Menajer Orhan Kara ile tüm takım oyuncuları ve teknik ekip, geceye katılanlar arasındaydı.

İlgili Haberler

Ferhat Akbaş ile Hırvatistan’ın yolları ayrıldı

admin

Ergül Eroğlu: Elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağız

admin

Eczacıbaşı Dynavit, Ferhat Akbaş’la yoluna devam ediyor

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası