Voleybol Plus

Rüya Takıma seçilen Galatasaraylılar Gs Tv’ye konuştu:

Sırbistan’ın Sombor şehrinde düzenlenen U16 Bayanlar Voleybol Balkan Şampiyonası’nda Balkan şampiyonu olan kadroda yer alan altyapı oyuncuları Özge Arslanalp ve Beren Yeşilırmak ile Kosova’nın Gjakova şehrinde düzenlenen U17 Bayan Voleybol Milli takımımızla Balkan ikinciliği yaşayan Simge Arslanalp, Galatasaray Televizyonu’ndan Merve Ergü’ye açıklamalarda bulundu.

U17 Bayanlar Balkan Şampiyonası Rüya takımına seçilen ve turnuvanın “En İyi Smaçör” ödülünü alan Simge Arslanalp, “Güzel bir turnuva geçirdik. Kısa bir sürede iyi takım olmayı başardık. İlk maçımızı kaybettik, onun dışında güzel bir turnuva oldu. Tüm antrenörlerime teşekkür ediyorum beni bu seviyeye getirdikleri için. Çok güzel bir duyguydu o ödülü almak” ifadelerini kullandı.

Şampiyon kadroda yer alan altyapı oyuncusu Beren Yeşilırmak ise şampiyon olmanın çok gurur verici olduğunu belirterek sözlerini şöyle sürdürdü: “Şampiyona güzeldi. Heyecanlı ve eğlenceliydi. Çok şey kattı bana. Büyük tecrübe kazandık. Şampiyon olmak çok gurur vericiydi. Antrenmanlar güzel geçiyor. Takım iyi, güzel transferler oldu.”

U16 Bayanlar Balkan Şampiyonası’nda “En İyi Pasör” ödülünü alarak rüya takımına seçilen oyuncu Özge Arslanalp de “İlk maçlarda heyecanlıydım. Çok güzel bir turnuvaydı. Benim için güzel bir tecrübe oldu. Şampiyon olduk. İlk önce ödüller açıklanırken çok heyecanlanmıştım. Seçilmeyi çok istiyordum. Rüya takıma seçilince çok mutlu oldum. Yeni sezon, yeni takım güzel olacak” şeklinde konuştu.

Galatasaray Küçük Kız Voleybol Takımı Antrenörü Mahir Toptaş ise Balkan Şampiyonasını ve derece elde eden oyuncuları değerlendirdi.

Altyapı oyuncularının kazandıkları başarıların Galatasaray için büyük bir gurur olduğunu dile getiren antrenör Mahir Toptaş, “Galatasaray buralarda her zaman var. Bu aslında kulüp başarısıyla doğru orantılı. Biz ne kadar altyapıda başarılı olursak yukarıya ve milli takıma oyuncu kazandırıyoruz. Özge ve Simge’nin kardeş olarak ödül alması bizim için büyük bir gurur kaynağı. Bu sayıyı artırmak için biz elimizden geleni yapacağız. Yeni başladık çalışmalara. Çocuklar var gücüyle çalışıyorlar. Bir hafta oldu antrenmanlara devam ediyoruz. Amacımız en iyi takımı oluşturmak” ifadelerini kullandı.

İlgili Haberler

Yıldızlar Bölgesel Turnuva Muş’ta yapıldı

admin

Karşıyaka genç kızlarda şampiyon

admin

Fenerbahçe’nin küçük yıldızları

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası