Voleybol Plus

Plaj voleybolunda yeni sistem

2017 yılında Uluslararası Voleybol Federasyonu (FIVB), Plaj Voleybolu Dünya Turu’nda yeni bir yapılanmaya gidecek.

2017 ve 2020 arasındaki FIVB Plaj Voleybolu Dünya Turu’nda bu 5 yıldızlı yapı gündemde olacak. Bununla birlikte turdaki bütün etkinliklere, 1 ile 5 arasında yıldız verilecek ve bu şekilde değerlendirilecek. Bunun yanı sıra FIVB’in şampiyonadaki reformları devam edecek.

Beş ve dört yıldızlı etkinlikler, en üst seviyedeki etkinlikler olarak nitelendirilirken 3-2 ve 1 yıldızlı etkinlikler ise bir çok bölgede sporu geliştirmek amaçlı olarak nitelendiriliyor.

Bu yeni düzenleme, FIVB’in en son yaptığı düzenleme özelliğini taşıyor. FIVB Başkanı Dr. Ary S. Graça F°’nın liderliğindeki çalışmalar şampiyonaların modernize edilmesi ve daha akıcı hale gelmesi için yapılıyor.
Tokyo 2020 yolunda ve Rio 2016 nın hatalarının gözlemlenmesi ile plaj voleybolunun altın devrine girmesi hedefleniyor.

Değiştirilen bu yeni sistem organizatörlere etkinlikteki yıldız sayısına göre daha fazla elastikiyet sağlayacak. $1,000,000 ödüllü Viyana’daki FIVB Plaj Voleybolu Dünya Şampiyonası 28 Temmuz ve 6 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek.

Swatch FIVB Major Serisi etkinlikleri 5 yıldızlı olarak kabul ediliyor.

2017 FIVB Dünya Turu, 5 yıldızlı Fort Lauderdale Major ile 7-12 Şubat tarihlerindeki etkinlikle başlayacak.
En son etkinlik ise 3 yıldızlı Qinzhou, Çin’deki etkinlik olacak.

2017 yılı takviminde toplam 24 etkinlik bulunuyor. Tek erkekler etkinlikleri; Kish Island, Iran,Espinho ve Portekiz’de yapılacak. Bayanlarda ise Sidney, Avustralya, Daegu Kore, Ulsan Kore ve Monako’da yapılacak.
Kalan 18 etkinlik ise çiftler etkinlikleri olacak.

Fiji, Avusturalya, Malezya, Monako, Kore ve Fas’taki etkinlikler, FIVB’in Dünya Turu için ortaya koymuş olduğu yeni 5 yıldızlı özelliğin hemen kabul edilip edilmeyeceğini ve başarısını gösterecek.

İlgili Haberler

Samsun Lojistik’ten Plaj Voleyboluna destek

admin

2018 Pro Beach Tour Fethiye Etabı Başladı

admin

TVF Pro Beach Tour Dikili Etabı sona erdi

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası