Voleybol Plus

Plaj voleybolunda yaz sezonu devam ediyor

Türkiye Voleybol Federasyonu, Plaj Voleybolu 2016 Yaz programı ile voleybol tutkusunu plajlara taşıyor ve kayıtlı plaj voleybolcu sayısı hızla artıyor. Elitlerin yanı sıra Liseler, Halk ve Şehir ligleri de düzenleniyor, antrenörlük seminerleri yapılıyor.

İkişer kişilik takımlarla oynanan ve yazın sıcağında, kızgın kumlarda dayanıklılık ile voleybol zekasını estetik bir şölene dönüştüren plaj voleyboluna profesyonellerin yanı sıra halk ve şehir ligleri ile birlikte dileyen herkes katılabilecek.

YAZ SEZONU ANTALYA’DA BAŞLADI

Yaz sezonu Antalya’da 10-15 Mayıs 2016 tarihlerindeki FIVB Plaj Voleybolu Dünya Turu Antalya Open organizasyonu ile başladı. 35 ülkeden plaj voleybolunda dünyanın en üst seviyesindeki 114 takımının katıldığı başarılı organizasyon, yaklaşık 80 ülkede canlı yayınlandı.

Antalya Open’ı Türkiye’den Murat Giginoğlu / Volkan Göğtepe ikilisi 9. bitirirken, erkeklerde Letonya, bayanlarda ise Almanya birinci bitirdi. Dünya Turu’nda toplamda 150.000 Dolar para ödülü dağıtıldı. Sonrasında 26-29 Mayıs’ta Ankara’da Atlantis Alışveriş Merkezi’nde düzenlenen ve 7.500 Euro para ödülünün dağıtıldığı 2016 CEV Beach Volley Satellite Ankara turnuvasıyla Ankaralı seyirciler plaj voleybolu heyecanını doyasıya yaşadı. Türkiye’den Esra Betül Çetin / Merve Nezir ikilisi, turnuvayı 7. sırada bitirdi.

BALKAN BEACH TOUR’A 6 ÜLKEDEN 34 TAKIM KATILDI

Voleybolu heyecanı tüm hızıyla 3-5 Haziran’da Bursa’da Balkan Beach Tour ile devam etti. TVF’nin yeni Cengiz Göllü Plaj Voleybolu Tesisi’nde 6 ülkenin katılımı ile düzenlenen Balkan Beach Tour’a toplamda 34 takım katıldı. Turnuvada toplamda 5000 Euro para ödülü dağıtıldı. Turnuva sonunda Hasan Hüseyin Mermer – Sefa Urlu takımları Erkekler kategorisinde Balkan Şampiyonu olurken, Bayanlarda Esra Betül Çetin – Merve Nezir ikilisi turnuvayı üçüncü bitirdi.

Uluslararası organizasyonlar serisi 16-19 Haziran’da Antalya Kremlin Palace’da CEV U-20 (20 yaş altı) Avrupa Şampiyonası ile yaklaşık 26 ülkenin katılımıyla devam etti.

TÜRKİYE SERİSİ AYDIN CUP İLE BAŞLADI

Türkiye serisi ise 17-20 Mayıs tarihlerinde Aydın Cup özel organizasyonu ile başladı. Harika bir açılışın ardın Türkiye serisi TVF Pro Beach Tour Sole&Mare etabı ile 22-24 Haziran tarihlerinde son yılların gözde tatil cenneti Çeşme’de devam edecek. 40.000 TL ödüllü Pro Beach Tour etapları; 1-3 Temmuz Sinop, 14-17 Temmuz Hopa, 22-24 Temmuz Mersin, 11-14 Ağustos Samsun, 19-21 Ağustos Didim, 26-28 Ağustos Bursa Nilüfer Cup ile son bulacak.

Bu organizasyonların yanı sıra geleneksel KKTC Zafer Kupası Etabı 26-28 Temmuz’da Lefkoşa’da yapılırken bir diğer büyük turnuva 4-7 Ağustos’ta İstanbul Kilyos, High Beach’de (eski Solar Beach) yapılacak. İsteyen herkesin katılabildiği Pro Beach Tour için tek istenen sporcuların lisans çıkarmak için yeni online sisteme üye olmaları, lisans evraklarını tamamlamaları ve yine bu online sistem üzerinden turnuvaya kayıt yaptırmalarıdır. Voleybolseverler http://plaj.tvf.com.tr/register.aspx sayfasından üye girişlerini yapılabilir.

Pro Beach Tour serisi 9-11 Eylül 2016 tarihlerinde İstanbul Kadıköy Gençlik Merkezi Kalamış Plaj Voleybolu tesislerinde yapılacak Plajın Kralı-Kraliçesi turnuvası ile son bulacak. Bu organizasyona sadece sıralamada en üstteki oyuncular katılabilecek.

Türkiye Serisi turnuvalarında kazanılan puanlarla oluşturulacak Türkiye Bireysel sıralamasında derece alan sporculara toplamda 40.000 TL bonus para ödülü dağıtılacak.

TÜRKİYE LİSELERARASI PLAJ VOLEYBOL ŞAMPİYONASI ANTALYA’DA DÜZENLENDİ

Elit organizasyonların yanı sıra 9 ayrı şehirde (Ankara, İstanbul, Antalya, Bursa, Samsun, Muğla, İzmir, Sinop, Mersin) Liselerarası Türkiye Plaj Voleybolu Şampiyonası elemeleri yapıldı. Liselerarası Türkiye Plaj Voleybolu Şampiyonası ise 9-10 Haziran tarihlerinde Antalya’da düzenlendi. Şampiyonayı Bayanlar’da İzmir Özel Gelişim Koleji, Erkekler’de ise Ankara TVF Spor Lisesi takımları kazandı.

16-19 Haziran tarihleri arasında yine Antalya’da düzenlenen CEV Beach Volleyball U-20 Avrupa Şampiyonası’nda ise bayanlar kategorisinde Hollanda’dan Stubbe J. / Daalderop ikilisi birinci olurken erkekler kategorisini ise Norveç’ten Sorum / Mol ikilisi zirvede kapattı.

Bu turnuvaların yanı sıra Ağustos ve Eylül aylarında da Ankara, İstanbul, Antalya, İzmir, Sinop, Mersin, Muğla, Bursa ve Samsun plajlarında da Halk ve Şehir ligleri de düzenlenecek.

YAZ PROGRAMI

22-24 Haziran Çeşme, Solemare Cup Pro Beach Tour
1-3 Temmuz Sinop, TVF Pro Beach Tour
14-17 Temmuz Hopa, TVF Pro Beach Tour
22-24 Temmuz Mersin, TVF Pro Beach Tour
26-28 Temmuz Lefkoşa, Zafer Kupası
4-7 Ağustos High Beach Cup, İstanbul
11-14 Ağustos Samsun, TVF Pro Beach Tour
19-21 Ağustos Didim, TVF Pro Beach Tour
26-28 Ağustos Bursa, TVF Pro Beach Tour
9-11 Ağustos İstanbul, TVF Plajın Kralı / Kraliçesi
Ağustos/Eylül TVF Halk / Şehir Ligleri (Ankara, İstanbul, Antalya, İzmir, Sinop, Mersin, Muğla, Bursa, Samsun)

İlgili Haberler

Erkeklerde son 16 turu’nda eşleşmeler belli oldu

admin

Samoilovs-Smedins’den rahat galibiyet

admin

Millilerimiz son 18’de

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası