Voleybol Plus

TVF Plaj Kulüpler Ligi Finalleri’ne katılacak kulüpler belli oldu

Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) tarafından, Türkiye’de ve dünyada ilk kez, sadece kulüplerin katılımıyla oluşturulan ve dünyanın da en büyük plaj voleybolu kulüpler ligi olma özelliğini taşıyan TVF Plaj Voleybolu Kulüpler Ligi Finalinde yarışacak 32 kulüp belli oldu.

Bölgesel müsabakalar ve Türkiye finali olmak üzere iki aşamalı olarak organize edilen TVF Plaj Voleybolu Kulüpler Ligi’nde bölgesel müsabakalar; Antalya, Ankara, Bursa, Elazığ, İstanbul, İzmir, Mersin, Mardin ve Samsun olmak üzere dokuz şehirde sona erdi.

Çift devreli lig usulüne göre yapılan maçlar sonunda bölgelere verilen kontenjanlara göre bu illerden çıkan en iyi 16 bayan, 16 erkek takımları Türkiye Finali’ne katılma hakkı kazandılar. TVF ve Sinop Belediyesi işbirliğinde düzenlenen final etabı, Sinop Kumkapı Halk Plajı’nda, Poyraz Spor Kulübü organizatörlüğünde, 30 Haziran-2 Temmuz 2017 tarihlerinde yapılacak.

Uluslararası Voleybol Federasyonu (FIVB) tarafından da büyük önem verilen TVF Plaj Voleybolu Kulüpler Ligi, grup + tek eleme sistemine göre oynatılacak final etabında; ilk sekize giren erkek ve bayan kulüplerine toplamda 68.000 TL para ödülü dağıtılacak. Derece alan kulüplerin sporcuları Pro Beach Tour puanı da kazanacak.

Ankara, Antalya, Bursa, Elazığ, İstanbul, İzmir, Mardin, Mersin ve Samsun’da, bölgesel olarak yapılan maçlar sonunda, Sinop’taki final etabına katılmaya hak kazanan 16 erkek 16 bayan kulübü şöyle;

ERKEKLER KATEGORİSİ FİNALİSTLERİ

ANADOLU BEYİ SPOR K.
ANADOLU ÜNİVERSİTESİ S.K.
ANKADEMİ
ANTALYA BÜYÜKŞEHİR ASAT
BOĞAZİÇİ SUNAK PETROL
BÜYÜKDERE SPOR KULÜBÜ
HALKBANK
İZMİR BOĞALARI SPOR KULÜBÜ
PARK ANTALYA S.K.
SAINT JOSEPHLILER S.K.
SAMSUN DSİ
SİLİFKE İDMAN YURDU S.K.
SORGUN BELEDİYE
TVF LİSESİ VOLEYBOL İHTİSAS KULÜBÜ
VAKIFLAR SPOR
47 MAVİ SPOR KULÜBÜ

BAYANLAR KATEGORİSİ FİNALİSTLERİ

ANAKENT S.K.
ANKARA ÇANKAYA S.K.
AREM AGSSK
BURSASPOR
ÇEŞME BELEDİYE SPOR
ELAZIĞ BORDO ATLETİK SPOR KULÜBÜ
GMB ÇAMLIK SPOR
İSTANBUL VOLEYBOL
KIZILTEPE EĞİTİM SPOR
MALİYE OKULU MEZUNLARI S.K
MANİSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
MARMARA AKADEMİ
MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE S.K.
NİKSAR BELEDİYE
PARK ANTALYA
ŞİLE BELEDİYE SPOR

İlgili Haberler

Kadınlarda çeyrek finalistler belli oldu

admin

CEV Satellite Avrupa Turu başladı

admin

CEV Satellite Avrupa Turu Türkiye Etabı’nda 3. gün geride kaldı

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası