Voleybol Plus

Pelin Özkılıçcı: Gücümüzü göstererek hak ettiğimiz yerdeyiz

Kale 1957 Spor kulübünün başarılı pasör çaprazı Pelin Özkılıçcı ile sezonu ve Kale 1957 spor Kulübü’nü konuştuk.

Türkiye Kadınlar Voleybol 1.Liginde normal sezonu ve play-off yarı finallerini birinci bitirerek Sultanlar Ligi’nin kapısına dayanan Kale 1957 spor kulübünün devre arasında kadrosuna kattığı Pelin Özkılıçcı üst düzey karşılaşmalar oynayarak hak ettikleri yerde ligi bitirdiklerini ifade etti.

Özkılıçcı hedefinin ise Milli takım forması giymek olduğunu açıkladı.

KENDİNİZİ TANITIRMISINIZ. VOLEYBOLA NASIL BAŞLADINIZ?
PELİN ÖZKILIÇCI: 21 yaşındayım. Voleybola başlamam açıkçası tamamen şans eseri oldu. 4. sınıftaydım karnemi aldığım gün annemle sahil yoluna gitmiştik. Orada bir beden eğitimi öğretmeni benim boyumun uzunluğunu fark etti ve bizi Fenerbahçe’nin altyapısına yönlendirdi. Dereağzı Tesisleri’ne gittiğimizde de Erdem Hangül abim beni altyapıya seçti.

OYNADIĞINIZ KULÜPLER?
PELİN ÖZKILIÇCI: Fenerbahçe, Mehmet Erdem Marmara Akademi ve son olarak da Kale 1957 Spor Kulübü’nde oynadım.

KALE 1957 SPOR KULÜBÜ HAKKINDA DÜŞÜNCELERİNİZ?
PELİN ÖZKILIÇCI: Devre arasında transfer olmama rağmen çok çabuk kendimi ait hissettim. Geldiğimde çok sıcak bir ortam ile karşılaştım. Takıma ait her parça kararlı bir şekilde aynı hedefe odaklanmıştı. Ben de sezonun başından beri ortak hedefler paylaştığım bu takımda bulunmaktan gurur duyuyorum.

KULÜP YÖNETİMİNİN SİZLERE YAKLAŞIMI NASILDI?
PELİN ÖZKILIÇCI: Yönetim bize her zaman desteğini ve güvenini hissettirdi. Ortak hedefimize kararlı adımlarla yürürken bize olan tutumları ve davranışları ile motivasyonumuzu arttırdılar. Biliyorduk ki yanımızdalardı ve hep beraber bir bütün olarak bu yolda daha sağlam adımlar attık.

NORMAL SEZONU DEĞERLENDİRİR MİSİN?
PELİN ÖZKILIÇCI: Sezon sonunda oynanan bir kaç maça katılmış olsam da aynı grupta hem rakip olarak oynadığım hem de takımın içimde yer aldığım Kale’nin hiçbir zaman duruşumu bozmadan hedefine odaklanmış bir takım olduğu belli oluyordu.

NORMAL SEZONDA EN ZORLANDIĞINIZ KARŞILAŞMALAR?
PELİN ÖZKILIÇCI: Ertelenmiş bir maç olduğu için sahada bulunamadığım Edremit Altınoluk karşılaşması. Takımın bir parçası olarak en zor olan bu kadar heyecanlı ve gerilimli bir maçta tribünden izlemekti. Bir voleybolcu olarak en zoru sahada bulunamamak.

PLAY-OFF YARI FİNAL KARŞILŞMALARI HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZ?
PELİN ÖZKILIÇCI: Gruplarından yarı final oynama hakkını kazanabilmiş ve belirli açılardan birbirine denk takımlara karşı yaptığımız maçlarda performansımız en iyi şekilde kullandığımızı düşünüyorum. Çok çekişmeli maçlar oynadık ve gücümüzü göstererek hak ettiğimiz sırada bitirdik.

ÇAN İLÇESİ HAKKINDA DÜŞÜNCELRİNİZ?
PELİN ÖZKILIÇCI: Çan’ı bilen tanıdıklarım hakkında çok güzel bahsediyorlardı. Geldiğimde ben de Çan hakkında duyduklarımın doğru olduğunu gördüm. Çok samimi ve iyi niyetli insanlarla karşılaştım güzel arkadaşlar edindim. Gerçekten Çan’ı çok sevdim.

TAKIM İÇERİSİNDEKİ ARKADAŞLIK NASILDI?
PELİN ÖZKILIÇCI: Çok güzel arkadaşlıklar edindim bu sezon bitmiş olsa bile her zaman arayıp sesini duymak isteyeceğim insanlarla tanıştım.

İLÇEDE ZAMANINIZ NASIL GEÇİYOR. SİZE GÖSTERİLEN İLGİ NASILDI?
PELİN ÖZKILIÇCI: Çan ilçesinin insanları bize karşı her zaman çok sıcak davrandılar. En güzeli her zaman bize olan desteklerini hissettirdiler. Bize karşı her zaman çok yardımsever ve iyi niyetli davrandılar. Bütün çan halkına bize olan destekleri için teşekkür ediyorum.

PLAY-OFF FİNAL GRUBU HAKKINDA DÜŞÜNCELERİNİZ?
PELİN ÖZKILIÇCI: Final grubu maçlarının oynanıp oynanmayacağı şu an muallakta. Eğer Türkiye Voleybol Federasyonu oynatma kararı alırsa final maçlarında da gerekli performansı sergileyeceğimizi düşünüyorum.

VOLEYBOL KARİYER PLANLAMANIZ VE HAYALİNİZ NEDİR?
PELİN ÖZKILIÇCI: Hayalim ilk voleybola başladığım zamandan beri Sultanlar liginde hayranı olduğum voleybolcular ile birlikte maçlar yapmak. Türkiye’de bilinen bir pasör çaprazı olmak ve Milli takımda Türk bayrağımızı en iyi şekilde temsil etmek istiyorum.

İlgili Haberler

Maltepe Yalı, evinde galip geldi

admin

Berkan Eryüz ameliyat oldu

admin

Son bilet Pursaklar’ın

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası