Voleybol Plus

Okan Böke: Akılcı bütçeler yapmalıyız

Galatasaray Spor Kulübü Voleyboldan Sorumlu Yönetim Kurulu Muhasip Üyesi Okan Böke, Galatasaray Televizyonu’nda Berna Sezer’in hazırlayıp sunduğu “Voleybol Arenası” programının konuğu oldu.

Böke’nin sosyal medya üzerinden gelen sorulara verdiği yanıtlar ve gündeme dair sözlerinden öne çıkan ifadeler şöyleydi:

“Seçimi kazandıktan sonra tüm mesaim burada geçiyor. Genel Kurul bu vazifeyi bize tevdi etti. Özellikle finans tarafında işimiz hiç kolay değil. Gerek kaynak çeşitliliği, gerek mevcut borçların daha iyi idam ettirilmesi ve yeni kaynak arayışlarımız konusundaki çalışmalarımız devam ediyor.”

‘GALİBİYETLER ASLANLARIMIZIN, KIZLARIMIZIN TERİNİN KARŞILIĞI’

“Fenerbahçe galibiyetinde ben tabii ki bizim uğurumuza inanmıyorum. Fenerbahçe’yi 5 sene sonra ilk defa yendik. Çok güzide bir rakip ve bu branşa yatırımları var. O galibiyetler sahadaki aslanlarımızın, kızlarımızın terinin ürünü. Erkekler de seçimden bir hafta önce Fenerbahçe’ye karşı galibiyet almışlardı. Biz kendimize ekstra kredi çıkarmayalım, onları mutlu etmeye devam edelim.”

‘BİZ EKİP İŞİ YAPIYORUZ’

“Biz ekip olarak geldik. Bu tarafı tek başına ben idare ediyor olmayacağım. İsim olarak Okan Böke görünüyor olabilir ama ekip işi yapıyoruz. Bu işe baş koyan sevgili dostlarımız var. Onlar da bir şeyler yapmaya çalışıyor. Normal sezonun bitimine az bir süre kaldı. İlk hedef her maçı kazanıp play-off’a avantajlı başlamak. Geçen sene kızlarımız bir sürpriz yaparak Vakıfbank’ı eledi ve final oynadı. Bugün onun semeresini görüyoruz ve Şampiyonlar Ligi’nde gruptan çıkma yolunda adımlar attık.”

‘AKILCI BÜTÇELER YAPMALIYIZ’

“Gönül ister ki oyuncularımızı mutlu ve memnun tutalım, kafalarında sorun olmasın. Takım menajerlerimizden biraz süre istedim. Buradan Ali (Yüce) kardeşime de teşekkür ediyorum. Güzel işler yaptı. Voleybolda Ali’den önce de iyi bir silsile yakalamıştık. Bu mertebelerde oynamak için, bu duruma göre sporcular lazım. Akılcı bütçeler yapalım ki daha önceki sorunlar yaşanmasın. Bayanlarda zor fikstürü bitirdik. Bir anlık hatanın nelere mal olduğunu Seramiksan maçında gördük. Keşke puan vermesiydik. Bu hafta önemli bir maça çıkacağız. Sonra da Polonya’ya gideceğiz. İki yerden de galibiyet haberlerini alacağız. Keşke sonuna kadar gidebilsek…”

‘SEYİRCİ GÜCÜ BİZDE VAR’

“Erkeklerde 3’te 3 ile ilerliyoruz. Afyon ile zor bir maç oynayacağız. Erkeklerde her takımın birbirini yenebileceği bir lig var. Geride kalan maçların durumuna göre 5. de 8. de bitirebiliriz. Gelecek maçları kazanmak bize önemli avantaj sağlayacak. Ancak onları yalnız bırakmamak gerekiyor. Ben de tribünden gelen biriyim. 10 yaşından bu yana. Taraftarlarımız Burhan Felek’e, Taç Spor’a gelsin, desteklesinler. Bu oynayanlara da haz veriyor. Hatırlıyorum; bir Denizli maçı iki kez ertelenmişti. Aynı gün bir voleybol maçı vardı. Rahmetli Payidar zamanıydı. Aşkımız Galatasaray. Futbola gelen seyircinin ayırt etmeden voleybol maçlarına da gelmesi lazım. Bizde çok branş var, çok maliyet var ama seyirci gücü de var”

‘SPONSORLARA DESTEKLERİ İÇİN TEŞEKKÜR EDİYORUM’

“Galatasaray bir bütündür, devamlılıktır. Galatasaray’da sözleşmeler bitene kadar devam eder. Biten sponsorluklar, yenilenmeyen kontratlar tabii ki var. Sponsorluk çalışmaları devam ediyor hatta sponsorluklara bakan ayrı bir yönetim kurulu ekibimiz var. Sponsorlara şimdiye dek verdikleri destek için teşekkürü borç biliyorum. Onlarsız bu iş kaldırılamaz. Galatasaray çok büyük bir marka, Türkiye’nin en büyük markası. Daha öte bir marka yok. Bir sponsorun Galatasaray’a girmesi dünyada tanınması demek…”

‘BİZ BURAYA HİZMET İÇİN GELDİK’

“YellowFriday’de gözümden yaş geliyordu neredeyse. Böyle bir sinerjiyi hayatım boyunca görmedim. Bu sinerjiyi taraftarımızla, genel kurul üyelerimizle yakaladık. Geçmiş yönetimimize de teşekkür ediyorum. Herkes buraya hizmet vermek için kendinden vererek geliyor. Paramızı kazandığımız bir işimiz de var ama Galatasaray’da bir göreve geldik, alnımızın akıyla işi yapmak için işimizi geri plana atıyoruz. Biz buraya hizmet için geldik. Dursun Abi de, Duygun Abi de, Ünal Abi de öyleydi. ‘Ateşten gömlek giydiniz’ diyorlar, hakikaten büyük sorumluluk…”

‘FİNAL FOUR İÇİN GİRİŞİMLERİ YAPIYORUZ’

“CEV Şampiyonlar Ligi Final Four’unu düzenlemek için girişimlerimizi gerekli mercilere yapıyoruz. Türk voleybolseverine güzel maçlar seyrettirmek istiyoruz. Ali (Yüce) kardeşimle el ele, kol kola Final-Four’u kutlarız.”

İlgili Haberler

‘Boşlukları doğru isimlerle doldurduk’

admin

Filenin Sultanları’nın 2017 Avrupa Şampiyonası’ndaki rakipleri belli oldu

admin

Damla Aksu: Beni çok tatmin eden bir sezon oldu

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası