Voleybol Plus

Ngapeth L’equipe’e konuştu:

Son Avrupa Şampiyonu Fransa’nın yıldızı Earvin Ngapeth, L’equipe ile yaptığı röportajda beslenme alışkanlıklarından ve antrenman rutinlerinden bahsetti. Röportajın satırbaşları ise şöyle:

Takviyeler konusunda emin değildim!
“İtalya’ya transfer olduğumda oldukça şaşırmıştım,(Tours to Cuneo/2011-2012) Her şey çalışma alanınızda mevcuttu. Karışımlar(shake),enerji içecekleri,terapi içecekleri… Hiçbirinin ne işe yaradığını bilmiyordum,ilgimi çekmişti. Yine de vücuduma katacaklarını öğrenene dek takviye maddeler kullanmak istemedim.Doktorlarla fikir alışverişinde bulundum ve onaylarını alarak takviyelere başlamış oldum.”

Pirinç tanelerini saymıyorum!
“Diyetisyenim yok. Karmaşık yemekler yerine sebze tercih ederim.Evet,beslenme düzeni sporcu için çok önemli. Bunun farkındayım. Fakat bunun paranoyaklık düzeyine getiremem. Pirinç tanelerini sayamam.”

Kontrolü elde tutmak için programlıyız!
“Voleybol kolektif bir spor ve bu seviyede çok fazla ara vermek mümkün değil. Fiziksel çalışma için program oldukça sıkışık,zamanımız da dar. Yine de her şey uyum halinde,48 saatimiz genelde sabah ve akşam kas-top çalışması,ertesi sabah dinlenme zamanı,ardından akşam devam eden şekliyle programlanıyor.”

Organizasyon…Organizasyon…
“Koçlar genelde iki hafta dinlenme süresi veriyor. Ama bu her zaman hepimiz için mümkün olamayabiliyor. Örneğin Grabennikov’un İtalya Ligi’nde finale çıkması ona bu süreyi tanıyamamalarına sebep oldu.
Dünya Ligi Finalleri’nden sonra dinleneceğiz. Daha sonra ise dayanıklılık ve kardiyo çalışmalarıyla yeniden başlayacağız. Kendimizi bir hayli zorlayacağız. Organizasyonlar,organizasyonlar… Bazen birbirimize bakıp ‘Lütfen daha fazla eklemeyin!’ diye sesleniyoruz!”


Ngapeth’in rap dünyasında nickname’i Klima,Ndrl!

“Antrenmanlarda müzik dinlediğim de oluyor ama bu koçun moduna bağlı. Bazen de kendisi liderliği alıyor ve bizimle konuşmalar yapıyor. Amerikan ve Fransız rap müziklerini seviyorum,Afrika da öyle. Takımca farklı stillere sahibiz,hepimiz farklıyız. Birimiz rock müzik açtığında hoşlanmasam da saygı duyuyorum. Ben Fransız rap müzikleri dinlerken de onlar. Birlikte birbirimize gülmeye hep devam ediyoruz! Henüz kendi parçalarımı(Klima,Ndrl) sunmayı düşünmüyorum çünkü koçun pek hoşuna gideceğini sanmam!”

Simon FARVACQUE
Röportajın aslı için tıklayınız.

İlgili Haberler

Herbots: Beklentilere karşılık vermek istiyoruz

admin

Tsvetan Sokolov resmen Zenit Kazan’da

admin

Kim’li Shanghai ligde yarı finalde

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası