Voleybol Plus

Necla Güçlü Esepaşa: Spor çok fazla kapı açıyor

Eski milli voleybolcu, antrenör ve sporcu danışmanı Necla Güçlü Esepaşa Yıldızlı Sohbetler’e konuk oldu. Z kuşağı spor müsabakası izlenmeleri, sporcu danışmanlığı ve pek çok önemli konunun konuşulduğu canlı yayının öne çıkan satır başları şu şekilde..

Altyapı sporcularının zorlandığı dönemlerde bir yol ve ışık oluyoruz, tecrübelerimizi aktarıyoruz. Psikolojik olarak düştükleri anda psikoloğumuzla yardımcı olmaya çalışıyoruz. Aileler de bize danışıyor ve onlara da yol gösteriyoruz. Anadolu yakasından ve şehir dışından da gelen birçok sporcumuz var. Kulüpler bazında bakıldığında 18 yaş altına menajerlik yapmıyoruz. Bizim 14-15 yaşında sporcularımız var ve aileleri bize danışıyor. 18 yaşına kadar gerek psikolojik gerek beslenme ve tüm konularda eğitim veriyoruz. Bu eğitimleri de işin uzmanlarından yardım alarak yapıyoruz. Biz tamamen bu öğrendiğimiz şeyleri onlara aktaralım ve voleybola hizmet edelim diye uğraşıyoruz. Bazıları profesyonel sporcu oluyor bazıları akademik olarak ABD’de okumak istiyor, artık sporun açtığı çok fazla kapı var. Menajerlik ve transfer en kolay şey diyor Tunç Afşar. Bizim en büyük hedefimiz gençleri bu anlamda yetiştirebilmek. Biz çok güzel ilerliyoruz ve çok mutluyuz. Kalabalık bir sporcu ailemiz var.

‘’Shining Stars olarak her zaman bilimin ışığında ilerliyoruz’’

Ben bile bizim verdiğimiz eğitimlerden çok şey öğrendim. Çünkü eğitilmenin sonu ve yaşı yok. Uyku düzeniyle ilgili bile o kadar çok şey öğrendim ki. Biz Shining Stars olarak her zaman bilimin ışığında ilerliyoruz. Diyetisyenimiz var, psikoloğumuz var bu şekilde işin uzmanlarından destek alıyoruz. O kadar şanslılar ki bazen düşünüyorum bu şartlarda voleybola başlasaydım, bu kadar bilinçli ilerleseydim ne olurdu diye. Bize antrenörlerimiz en iyi bildiğini öğretti ancak bu şartlarda belki başlasaydık çok daha iyi yerlere gelirdik diye düşünüyorum.

‘’Bize ulaşan herkese aynı hizmeti veriyoruz’’

En güzel yaptığımız şey bize ulaşan herkese aynı hizmeti vermemiz. Bana Türkiye’nin tüm bölgelerinden mesaj geliyor. Sadece kendi sporcularımızla alakalı değil yaptığımız şey, herkese aynı yolu gösteriyoruz. Elimizden ne geliyorsa yapıyoruz ve sporcuyu yönlendiriyoruz.Biz Shining Stars olarak altyapı için bizden destek isteyen herkese destek olmaya çalışıyoruz. Amaç spora ve voleybola hizmet etmek. Sonrasında zaten başarı elbet gelecektir.

Bu keyifli sohbetin tamamı için Shining Stars resmî Instagram hesabı ve YouTube hesaplarını ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Haberler

Reyhanlı’da kurumlar arası voleybol bahar turnuvası başladı

admin

Türkiye İlk Kez Erasmus+ ‘Oturarak Oyna (Sit2Play)’ Turnuvası’na ev sahipliği yapacak

admin

Survivor’da yine voleybol rüzgarı

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası