Voleybol Plus

Micah Ma’a: Halkbank’ın üç kupada hedefi zirve

Halkbank Erkek Voleybol Takımı’nın ABD’li pasörü Micah Ma’a voleybol, Halkbank, Ankara, Türkiye, kendisi ve takım hakkında açıklamalarda bulundu.

Voleybolcu bir aileye mensup olduğunu dile getiren genç oyuncu, bir çok spor dalını denediğini ve 19 yaşında voleybolu seçtiğini dile getirdi.

Doğduğu yer olan Hawaii’den çok pasör çıktığını hatırlatan Mican Ma’a, “Aslında Hawaii’den salt pasör değil, bütün pozisyondan sporcu var. Voleybol bizim kültürümüzde olduğu, ailelerimizin de voleybol geçmişi bulunduğundan, küçüklükten beri voleybol ile büyütülüyoruz” dedi.

Seyahat etmeyi, farklı kültürle tanımayı çok sevdiğini anlatan Ma’a, hayatındaki coğrafi değişimleri sırasıyla Hawaii, California, Fransa, Polonya ve Türkiye sırasıyla anlattı. Genç pasör kar yağdığında ülkesini özlediğini, bunun dışında iyi insanlar ve iyi organizasyon ile hayatını sürdürmenin daha kolay olduğunu ekledi.

Takımlar arasında uçurum var

Halkbank’ta işleyiş ve yönetimi çok beğendini söyleyen Micah Ma’a kulüpte uluslararası voleybol için koşulların çok iyi olduğunun ve profesyonelce işler çıktığının altını çizdi. Türkiye’de voleybol seviyesini de değerlendiren Micah Ma’a, “Türkiye’de lig Fransa’ya göre çok farklı. Fransa’da bütün takımlar aşağı yukarı aynı seviyede. Oysa, Türkiye’de ön sıralardaki takımlar ile son sıralardaki takımlar arasında uçurum var. Polonya’da yenmesi zor olan çok güçlü takımlar var. Yenebileceğin takım var, yenemeyeceğin takım var. Şampiyonlar Liginde ilk rakibimiz de çok güçlü. Çok heyecanlıyım. Umarım güzel şeyler yaparız” diye konuştu.

İyi bir seviyedeyiz

Başarılı pasörün, “bu senenin sonunda neler hayal ediyorsun?” sorusuna verdiği yanıt şöyle: “Üç kulvarda da kupa almayı isteriz. İyi bir seviyede olduğumuzu düşünüyorum. Takım üst seviyede. yarışacak şekilde kurulmuş. Türkiye’de iyi sonuçlar alacağımızı düşünüyorum. Şampiyonlar Liginde ise maç maç ilerlemek gerekiyor. Grupta her maçtan alabileceğimiz en fazla puanı hanemize yazdırmamız, evimizde oynadığımız maçlarda avantajı iyi kullanmalıyız. Ne kadar az baskı altında oynarsak bizim için o kadar iyi.”

Taner Hoca iyi çalıştırıyor

Birkaç yönden arkadaşlarını değerlendirmesi istenen Ma’a en obur Marko Matic. Micah’ya göre Matic ‘yürüyen market’ gibi! En fazla uyuyan ise Nimir. Micah Ma’a Nimir için “İstesem ben de uyurdum ama onu geçemem” yorumunu yaptı. Takımdaki en tembel iki kişiyi de Volkan ve Nimir olarak gösterdi ve ekledi: Onlar da birbirlerini tembel olarak suçluyorlar. Fakat Taner Hoca başımızda oldukça çok fazla da tembellik yapamıyorlar. Enerjilerini sürekli yüksek tutmaları için iyi çalıştırıyor. Doğrusu, takımda herkes iyi çalışıyor. Herkesin hedefleri var ve bunun için de çalışıyorlar. En komik olanımız Serhat”. Yiğit Hamza ise tam bir potansiyel. İki yıl sonra müthiş olacak diyerek değerlendirmesini tamamladı.

İyi ve zayıf yönleri

Genç pasör en güçlü ve zayıf yönlerini şöyle anlattı: “Çok iyiyim çünkü her alanda mücadele vermeye her daim hazırım. Maç sonuna kadar oynamaya devam ediyorum. Blokta, defansta da destek olabiliyorum. Zayıf yanım ise deneyim eksikliğim.”

Amerika’da çok çalışıyoruz

Ma’a, Amerika kıtasından gelen sporcuların yüksek enerjili olmalarının nedenini şöyle açıkladı: “Bunu ben çalışma prensibine bağlıyorum. Amerika’da çok çalışıyoruz ve bundan gurur duyuyorum. Sıkı çalışmayla iyi yerlere gelineceğinin farkındayız. İyi de sonuçlar alıyoruz. Kendimi şanslı hissediyorum. Ben diğer Amerikalılardan biraz farklıyım galiba. Bu sıkı çalışma onları yorabilir ama ben çok eğleniyorum. Yaşamdan zevk alıyorum. Babam da öyleydi. Yetiştirilme tarzımdan dolayı olsa gerek. Her zaman ne kadar şanslı olduğumu hatırlıyor ve performansımı da yüksek tutuyorum.”

Micah Ma’a, Ankara ve görebildiği kadarıyla Türkiye’yi çok beğendiğini Çağ kebap ile baklavayı ön sıraya koyduğunu belirterek sözlerini tamamladı.

İlgili Haberler

Üstündağ’dan yeni sezon mesajı

admin

Nihan Güneyligil görevinden ayrıldı

admin

Beşiktaş, Nevşehir Bld.’yi mağlup etti

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası