Voleybol Plus

MHGK Başkanı Aziz Yener, GDS Operatörleriyle online toplantıda buluştu

Türkiye Voleybol Federasyonu Merkez Hakem ve Gözlemci Kurulu (MHGK) Başkanı Aziz Yener, AXA Sigorta Efeler Ligi ve Misli.com Sultanlar Ligi’nde görev yapan Görüntülü Değerlendirme Sistemi (GDS) operatörleri ile online toplantıda bir araya geldi.

135 GDS Operatörünün katılımıyla gerçekleşen toplantı Aziz Yener’in hazırladığı sunum ile başlandı. Ülkemizde 2015-2016 sezonundan bu yana kullanılan GDS ile ilgili gelişimin de anlatıldığını sunumda, uygulamada sık görülen eksiklikler hakkında bilgilendirme ve hatırlatmalarda bulunuldu.

Video görüntüleri ile desteklenen toplantıda GDS ile ilgili Başhakem, Yardımcı Hakem ve GDS Operatörlerinin uyması gereken kuralları tekrar hatırlatan MHGK Başkanı Aziz Yener, özellikle liglerde sezon sonuna yaklaşıldığı bir dönemde sahada adaletli bir yönetim için GDS’nin çok daha iyi uygulanması konusunda uyarılarda bulundu.

Gelecek sezondan itibaren GDS Operatörleri ile ilgili önemli geliştirmeler yapılacağını da açıklayan Türkiye Voleybol Federasyonu Merkez Hakem ve Gözlemci Kurulu (MHGK) Başkanı Aziz Yener, toplantıya katılanların uygulamada karşılaştıkları sıkıntılar hakkında soruları cevapladı.

İlgili Haberler

Manavgat İşitme Engelliler, Türkiye şampiyonu

admin

Halkbank’ın sihirli elleri

admin

Milli Sporcu Belgesi Verilmesi Yönetmeliği Resmi Gazete’de Yayımlandı

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası