Voleybol Plus

MHGK Başkanı Aziz Yener, Avrupa Hakem Komisyonu Toplantısına katıldı

Merkez Hakem Genel Kurulu (MHGK) Başkanı Aziz Yener, üyesi bulunduğu Avrupa Hakem Komisyonu’nun Belgrad’taki toplantısına katıldı.

Avrupa Hakem Komisyonu’nun (ERC) yıllık genel kurul toplantısı Sırbistan’ın başkenti Belgrad’ta bulunan Sırbistan Cumhurbaşkanlığı makamında 25-26 Ocak günlerinde gerçekleştirildi. Toplantıda CEV Başkanı Aleksandar Boričić, ERC üyelerine hitap etme ve CEV liderliğinin vizyonunu birçok stratejik öğe üzerinde paylaşma fırsatı buldu.

CEV Başkanı Boricic, Hakem Komisyonu’nun çalışmalarıyla olan memnuniyetini vurgularken; aynı zamanda Avrupa hakemlerinin her yıl daha iyi olması için sıkı çalışmaları sürdürme ihtiyacını vurguladı. Boričić, hakemlerin maç içinde oyuncuların duygularını özgürce ifade edebilmelerini sağlamaya ve oyunun akmasına yardımcı olmaları gerektiğini söyledi.

CEV Başkanı, kendisinin ve meslektaşlarının, voleybolun değerini ve profilini yükseltmek için yorulmadan çalıştığını söyledi ve ERC üyelerini hatalar yapmaktan korkmamaya teşvik etti. “Sadece iyi oyuncular yanlışlar yapıyor ve bu hatalarla dersler almamız önemlidir ve bunlar büyümek ve gelişmek için bir fırsat haline gelir” dedi.

ERC Başkanı Luciano Gaspari, meslektaşları ile birlikte Lozan’da bu ayın başlarında katıldığı Oyun ve Hakem Komisyonu’nun FIVB Kurallarının toplantılarına ilişkin bazı bilgiler verdi ve hakemlik kalitesinin arttığından emin olmak için ERC üyelerini yakından birlikte çalışmaya davet etti. Gaspari, “Her ERC üyesinin katkısıyla bugüne kadar elde ettiğimiz iyi sonuçların iyileştirilebileceğinden eminim” dedi.

ERC Üyesi Oana Sarb ise; uluslararası sahada görev yapmak için fırsatlar sağlanmasıyla Plaj Voleybolu hakemliğinde mevcut durumu gözden geçirdi; 2018 sezonunun en dikkat çekici noktasının Avrupa Şampiyonası’nın dört Hollanda kentinde (Lahey, Apeldoorn, Rotterdam ve Utrecht) gerçekleşmesi olduğunu belirtti.

ERC üyeleri, geçtiğimiz Ekim ayında Slovenya’nın Bled kentinde düzenlenen genç, yetenekli hakemler konusundaki seminerin sonucundan özellikle memnuniyet duyduklarını ve gelecek nesil voleybol hakemlerinin büyümesine zemin hazırladıklarını belirttiler. ERC, Avrupa hakemlerinin kategorizasyonunu gözden geçirdi ve elit hakemlerin kendi yarışmalarına atanmasında FIVB ile yakın işbirliği yapmalarının gerekliliğini vurguladı.

CEV genel merkezinde Eğitim ve Hakem Koordinatörü François Watthez, CEV’in kampüsündeki en güncel güncellemeleri paylaştı; bu platformda, diğer birçok paydaş ve voleybol ailesinin üyeleri arasında hakemler çevrimiçi kaynaklar, dersler ve eğitimler yoluyla eğitimlerine devam etme fırsatı sağladıklarını belirtti.

ERC Başkanı Luciano Gaspari, iki günlük toplantıda konukseverlik için Cumhurbaşkanlığı Ofisi ve çalışanlarına, devam eden projelere ve yaptıkları çalışmalara katkılarından ötürü tüm üyelere teşekkür ederek toplantıyı kapattı.

İlgili Haberler

THY’de tüm ekip negatif

admin

Beykent Üniversitesi yarı finalde

admin

Aras Kargo, Filenin Efeleri ile Riva’da kıyı temizliği yaptı

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası