Voleybol Plus

Merve Nur Öztürk: Enerjiyi yakalamak zordur, biz yakaladık

Çanakkale Belediyespor’un genç ama bir o kadarda başarılı smaçör’ü sezonu değerlendirdi.

Türkiye Kadınlar Voleybol 1.liginde genç ve yabancısız kadrosuyla yarı final oynayan Çanakkale Belediyespor’un Mehmet Erdem Marmara Akademi kulübünden transfer ettiği smaçör Merve Nur Öztürk yaptığı açıklamalarda normal sezonda sakatlıklar yaşansa da iyi bir sezon geçirdiklerini ifade ederken, hedefinin Sultanlar liginde hedefi olan takımlarda oynamak olduğunu açıkladı.

KENDİNİZİ TANITIR MISINIZ?
MERVE NUR ÖZTÜRK: Merhabalar 2000 yılında Trabzon’da doğdum. İstanbul Gedik Üniversitesinde Beden Eğitimi Öğretmenliği okuyorum. Boş zamanlarımı kitap okuyarak değerlendiriyorum. Ailemle, arkadaşlarımla ve kedimle vakit geçirmeyi çok seviyorum.

VOLEYBOLA NASIL BAŞLADINIZ?
MERVE NUR ÖZTÜRK: İlkokulda babam beden eğitimi öğretmenimdi. Voleybola olan yatkınlığımı çok küçükken farketmişti. Daha 2.sınıftayken babam ve annemle benim için bir kariyer planı hazırladık. Şu ana kadar her şey planladığımız gibi ilerliyor.

OYNADIĞINIZ KULÜPLER?
MERVE NUR ÖZTÜRK: Galatasaray Spor Kulübü altyapısı , Maltepe Yalı Spor Kulübü, Mehmet Erdem Marmara Akademi Spor Kulübü ve son olarak Çanakkale Belediyespor Kulübü’nde oynadım.

ÇANAKKALE BELEDİYESPOR KULÜBÜ HAKKINDA DÜŞÜNCELERİNİZ?
MERVE NUR ÖZTÜRK: Sultanlar Ligi’nde başarılı sezonlara imza atan bu kulüp çoğu 1. Lig kulüplerinin sahip olamadığı imkanlara sahip. Her şey çok profesyonel, düzenli ve planlıydı.

KULÜP YÖNETİMİNİN SİZLERE YAKLAŞIMI HAKKINDA NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ?
MERVE NUR ÖZTÜRK: Kulüp yöneticilerimiz her zaman bizimle iletişim halinde oldular. Desteklerini her zaman hissettik ve geçirdiğimiz süreci hep beraber yönettik. Bize olumlu yaklaşımlarının başarımıza çok katkısı olduğunu düşünüyorum.

NORMAL SEZONU DEĞERLENDİRİR MİSİNİZ?
MERVE NUR ÖZTÜRK: Normal sezon; yaşadığımız sakatlıklar yüzünden bizim için zorlu geçti. Çoğu maçı ve antrenmanı sakatlıklarımız yüzünden eksik yaptık ama bu süreçte tüm takım arkadaşlarım fazlasıyla özverili davrandı, eksik olduğumuzu farkındaydık ve bunu telafi etmek için daha fazla çabaladık. Antrenörümüz ve yönetimin desteğiyle bu zorlu süreci tüm olumsuzluklara rağmen çok güzel yönettik. Sezon başında koyduğumuz hedefi gerçekleştirdik ve bizim için en önemlisi buydu. Genç bir sporcuyum ve Play-off tecrübesi görmek hedeflerimden biriydi. Çanakkale Belediyespor ile birlikte hedeflerimize ulaştığımız için çok mutluyum.

NORMAL SEZONDA EN ZORLANDIĞINIZ KARŞILAŞMALAR?
MERVE NUR ÖZTÜRK: Tam kadro olamadığımız her maç bizim için zordu ama aralarından seçecek olursak ilk devre oynadığımız Kale 1957 karşılaşması ve ikinci devre oynadığımız Sarıyer maçı bizim için en zorlu geçenleriydi

PLAY-OFF YARI FİNAL GRUBU HAKKINDA DÜŞÜNCELERİNİZ?
MERVE NUR ÖZTÜRK: Play-off grubun en genç ve yabancısız takımıydık. Elimizden geleni yaptık. Final grubuna çıkan Sarıyer ve İlbank takımlarını fazlasıyla zorladığımızı düşünüyorum. Sarıyer ve İlbank tecrübeli takımlar, iki takımı da tebrik ediyorum.

ÇANAKKALE İLİ HAKKINDA NELER DÜŞÜNÜYORSUN?
MERVE NUR ÖZTÜRK: Çanakkale, tarihine sahip çıkan, temiz ,hayvanları önemseyen ve iyi kalpli insanlarla sıkça karşılaşabileceğiniz güzel bir şehir. Kordonda takım arkadaşlarımla yaptığımız yürüyüşler sırasında aldığımız deniz havası ve gün batımının güzelliği tüm stres ve sıkıntıları uzaklaştırıyordu.

TAKIM İÇERİSİNDEKİ ARKADAŞLIĞI NASIL BULUYORSUNUZ?
MERVE NUR ÖZTÜRK: Beni bu takıma bağlayan en büyük etkenlerden biri de edindiğim arkadaşlıklar oldu. Aynı tesiste yaşadığımız için günümüzün tamamını beraber geçiriyorduk. Çok kaliteli ve hiçbir zaman unutamayacağım anılarımız oldu. Bu enerjiyi yakalamak zordur, bunu sağlayabildiğimiz için çok mutluyum. Başarımızda edindiğimiz bu güzel arkadaşlığın etkisinin çok olduğunu düşünüyorum.

SEZON BOYUNCA UNUTAMADIĞINIZ KARŞILAŞMA VAR MI?
MERVE NUR ÖZTÜRK: Evimizde oynadığımız hiçbir maçı unutmayacağım. Çanakkale halkının voleybola olan ilgisi beni çok etkiledi. Hiçbir maçta bizi yalnız bırakmadığı için çok teşekkür ediyorum. Evimizde oynadığımız her maçı bizim için unutulmaz kıldılar.

VOLEYBOLDA KARİYER PLANINIZ VE HAYALİNİZ NEDİR?
MERVE NUR ÖZTÜRK: Hayalim, sultanlar liginde hedefi yüksek olan takımlarda sahada sorumluluk almak. Kariyer hedefim ise hayalimi gerçekleştirmek için yeterli tecrübeye ulaşabileceğim takımlarda oynayıp tecrübe edinmek

İlgili Haberler

Palandöken B.-Malatya BB.: 3-0

admin

Manisa BŞ’de Sülayman Bozkan’la yollar ayrıldı

admin

Ali Kamberoğlu Edremit Bld.’de

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası