Voleybol Plus

Melikgazili Gençler, Türkiye Finalleri’nde

Melikgazi Belediyespor Genç Voleybol Takımı, Kayseri Genç Erkekler İl Birinciliği müsabakalarında oynadığı 5 karşılaşmanın 5’ini de kazanarak il birincisi oldu ve Türkiye finallerine katılma hakkını elde etti.

Voleybol genç takımı geçtiğimiz yıl İzmir’de yapılan Türkiye finallerinde 12’nci olmuş ve Voleybol Federasyonu’nun aldığı karar gereği, 2017 Voleybol Genç Takımlar Türkiye finallerine katılmaya hak kazanmıştı. Melikgazi Belediyespor’un bu başarısı Kayseri İl Birinciliği müsabakalarında 2. olan takımın da grup birinciliği maçlarına katılma şansını elde etmesine imkan sağladı. Genç takım teknik heyet ve oyuncularını kutlayan Melikgazi Belediye Başkanı ve Kulüp Onursal Başkanı Memduh Büyükkılıç “Gençlerimizi ve onları yetiştiren çok değerli hocalarımızı tebrik ediyorum. İnşallah aynı başarıyı finallerde de göstereceklerinden hiç şüphem yok. Altyapı olmadan bir kulübün ayakta kalması çok zor. Melikgazi Belediyespor basketbol ve voleybol altyapı takımlarımız binlerce gencimize spor yapma imkanı sağlıyor. Semtlerimizde yaptığımız spor tesislerinde gerek okul takımları gerekse kulüplerimiz antrenmanlarını yapabiliyor. Kısaca Melikgazi Belediyesi olarak spor yapmak isteyen çocuklarımız için her türlü imkanı sağlıyoruz. Gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzak tutmak, sağlıklı bir nesil yetiştirmek için hiçbir fedakarlıktan kaçınmıyoruz. Çünkü Melikgazi Belediyesi sözde değil, özde sporun ve sporcunun gerçek dostu bir belediyedir” dedi.

Kulüp Başkanı Serdar Öztürk de ”Gençlerimiz her yıl olduğu gibi bu yıl da başarıları ile bizleri gururlandırmaya ve mutlu etmeye devam ediyorlar. 2017 yılı voleybol takımımız için güzel başladı, inşallah gerek A takımımız gerekse diğer altyapı takımlarımız başarılı bir sezon geçirirler. Spor yapmak isteyen gençlere fırsat verildiğinde onlara imkan sağlandığında eğer becerileri de varsa ortaya çok güzel sonuçlar çıkıyor. Elde edilen bu başarılar kesinlikle tesadüf değil, uzun yıllara dayanan planlı ve programlı bir çalışmanın getirdiği başarılardır” ifadelerini kullandı.

İlgili Haberler

Simav’da Yıldız Erkekler grup müsabakaları sona erdi

admin

Melisa Ayas ve Batuhan Kaynak Fenerbahçe Altyapısı’na seçildi

admin

İstanbul Voleybol’dan bir transfer daha !

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası