Voleybol Plus

Marina Markova: Boskovic beni blokla alt etti

Rus voleybolcu Marina Markova, NTV Spor’un Hayatım Spor programı için özel açıklamalarda bulundu.

“Takım olarak kendi ritmimizi bulduk”
Marina Markova yeni açıklamalarında takımı Muratpaşa Belediyesi Sigorta Shop ve Antalya hakkında “Takım olarak kendi ritmimizi bulduk. Bunu geliştirmeye ve istikrarlı hale geliştirmeye çalışıyoruz. Burada keyfim yerinde. Antalya çok güzel bir şehir ve pek çok güzel şey sunuyor. Sadece birkaç ilçesini gördüm ama Antalya’nın neden popüler bir turist şehri olduğunu anlıyorum. Havası sıcak, güzel plajları var, Kaleiçi ve Lara gibi çok güzel tarihi yerleri var.” dedi.

“Kendimi ‘wonderkid’ olarak görmüyorum”
Bazı taraftaların kendisine ‘wonderkid’ (süper çocuk) demesinden de bahseden Marina Markova bu ifadeden duyduğu memnuniyeti şu sözlerle ifade etti: “İnsanların beni harika bir oyuncu olarak görmesine ve hatta ‘wonderkid’ demesine çok sevindim. Fakat kendimi ‘wonderkid’ olarak görmüyorum. Profesyonel bir sporcu olarak profesyonel bir ligde ilk yılım olsa da 23 yaşıma girdim. Benim yaşımda ya da benden daha genç ve daha tanınmış birçok oyuncu var. Bu yüzden onlara yetişmem gerektiğini hissediyorum. Fakat insanlar beni böyle gördüğü için minnettarım. ‘Wonderkid’ lakabı bir iltifat. Çocuk olmasam da güzel bir şey. Yine de mutluyum ve bundan da memnunum.

“En önemli şey deneyim”
Voleybolda oynadığı pozisyonları değerlendiren Markova bu konuda “Burada smaçör olarak oynuyorum fakat daha önce kolej liginde pasör çaprazı olarak oynadım. Kolej liginde ayrıca orta oyuncu olarak da oynadım. Bu yüzden geçmişimdeki bu tür değişimler esneklik konusunda daha hazırlıklı olmama yardımcı oldu. Oyunda bile ilk veya ikinci setten sonra koç, pasör çaprazı olarak oynamamı söylerse bunu yapabilirim çünkü diğer pozisyonlarda da oynama deneyimlerim oldu. Fakat her şey deneyime bağlı. Bunun en önemli şey olduğunu söyleyebilirim. Elbette teknik de önemli ancak deneyim kazandıkça tekniğiniz, fazla çaba harcamadan kendini geliştirebilir.” ifadelerini kullandı.

“Türkiye’de daha uzun süre oynamak istiyorum”
Daha öncesinde Eczacıbaşı Dynavit’in Sırp oyuncusu Tijana Boskovic’i idol olarak gördüğünü söyleyen Markova onunki gibi bir kariyere sahip olmak isteyip istemediği hakkında şunları söyledi: “Tabii ki evet. Boskovic’e benzer bir kariyere sahip olmak harika bir şey. Şu anda voleybolda dünyanın en ünlü kadınlarından biri. Ve elbette ben de böyle bir kariyerimin olmasını isterim. Ayrıca Türkiye’de daha uzun süre oynamak istiyorum. Aynı zamanda farklı ülke ve farklı liglerde de deneyim kazanmak istiyorum. Çünkü bu aynı zamanda oyuncuların deneyim kazanmalarına ve kendi oyun tarzlarını geliştirmelerine yardımcı oluyor.”

“Boskovic beni blokla alt etti”
Tijana Boskovic ile birebir tanışma fırsatı yakalayamadığını söyleyen Markova, Sırp oyuncu hakkında “Sadece maçta, sadece filenin karşısında gördüm. Bir keresinde beni blokla alt etti ve bugün bile bunu hâlâ hatırlıyorum. Fakat onunla yüz yüze sadece filenin karşısında bir araya geldik.” dedi.

“Bu güçlü girişi kesinlikle beklemiyordum”
Rus smaçör Vodafone Sultanlar Ligi’nde bu sezonki performansını “Profesyonel dünyaya ve Türkiye Ligi’ne bu kadar güçlü bir giriş yapacağımı kesinlikle beklemiyordum. Şu ana kadar harika bir iş çıkardığımı düşünüyorum. Bu yüzden şu anda geleceğe yönelik hedeflerim elimden geldiğince ilerlemeye devam etmek. Ve bunun bir tesadüf olmadığını kanıtlamak istiyorum. İlk yılım ve yeni olduğum için böyle olduğumu düşünebilirler. Kendimi güvenilir bir oyuncu olarak kanıtlamak istiyorum.” sözleriyle değerlendirdi.

İlgili Haberler

Naz Aydemir Akyol: Cenk’i üç kez reddettim…

admin

Cansu Özbay’a plaket

admin

İstanbul Voleybol’dan Afet Bölgesi’ne destek

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası