Voleybol Plus

Kulüplerin gözü kulağı stopaj ödemesinde

Kulüpler, amatör branşlar için önemli bir kaynak sağlayan stopajın ödenmesini bekliyor.

Fenerbahçe Amatör Şubeler Koordinatörü Fikret Çetinkaya, Sports TV’de konuk olduğu programda amatör branşlara önemli bir kaynak olarak beklenen stopaj ödemelerinin kısa zamanda ödenmesini beklediklerini söyledi.
Amatör kulüpler için önemli bir kaynak sağlayan stopajın son dönemlerde devamlılığı olmamasından kaynaklı kulüpler için sorun olduğunu ifade eden Çetinkaya, “30 milyon TL’nin üzerinde stopaj alacağımız birikti. Geçen yıl basketbolda 2 milyon TL ödenen sporcu için 300 bin TL’ye kadarını iade ediyorlardı. Voleybolda da öyle… Diğer branşlarda bu rakam birçok sporcun 1 yıllık alacağının çok çok üzerinde. Bizim gibi kulüpler için bu ödemeler, büyük bir destekti. Bu devam ederse hem başka branşlar açılabilir hem de amatörlere ağırlık vermeyen diğer kulüpler de ciddi takımlar çıkarır. Hepsinde birer fon oluşacak. Bu vergiyi ya devlete bırakacaksınız ya da spor için ayıracaksınız. Bu paralar bütün branşların giderini karşılamıyor ama kulübün koyacağı paranın üzerine en azından bir can suyu olur” diye belirtti.

İlgili Haberler

Karch Kiraly: VakıfBank efsanevi bir kulüp

admin

İVK 10 yaşında

admin

Eczacıbaşı VitrA Kanyon’da

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası