Voleybol Plus

KoçSporFest Erkeklerde şampiyon Beykent Üni.

Üniversiteler Federasyonu ve Koç Grubu’nun Adana Çukurova Üniversitesi’nde ortaklaşa düzenlediği 15. Koçsporfest Erkekler Voleybol Süper Lig Şampiyonası’nda geçen yılın Türkiye Şampiyonu olan İstanbul Beykent Üniversitesi, bayanlarda da İstanbul Aydın Üniversitesi şampiyon oldu. Basketbol erkeklerde de Beykent Üniversitesi şampiyon oldu. Voleybolda şampiyonanın en değerli sporcusu da Beykent Üniversitesi’nden Burak Güngör
seçildi.

BEYKENT ÜNİVERSİTESİ EFSANE OLDU!
Erkeklerde Teknik Direktör Barış Sümen yönetimindeki Beykent Üniversitesi geçen yıl olduğu gibi bu yıl da final karşılaşmasında İstanbul Aydın Üniversitesi’ni zorlu bir mücadele sonrası 3-0 mağlup etti. Türkiye şampiyonu olmanın büyük onurunu yaşadı. Üçüncü kez Türkiye şampiyonu olan Beykent Üniversitesi efsane oldu. Final maçını kaybeden İstanbul Aydın Üniversitesi de Türkiye ikincisi oldu. Beykent Üniversitesi bu yıl olduğu gibi önümüzdeki yıl da Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi temsil edecek. Üçüncülük karşılaşmasında ise İstanbul Üniversitesi Dumlupınar Üniversitesi’ni 3-1 mağlup etti. Türkiye üçüncüsü, Dumlupınar Üniversitesi de dördüncü oldu.

AYDIN ÜNİVERSİTESİ İKİNCİ KEZ ŞAMPİYON!
Bayanlar final karşılaşmasında da Zafer Atay yönetimindeki İstanbul Aydın Üniversitesi İstanbul Bahçeşehir Üniversitesi’ni 3-2 mağlup etti. Geçen yıl olduğu gibi ikinci kez Türkiye Şampiyonluğuna imzasını attı. Final maçını kaybeden Bahçeşehir Üniversitesi de ikinci olmanın onurunu yaşadı. Üçüncülük karşılaşmasında da İstanbul Arel Üniversitesi, Gazi Üniversitesi’ni 3-2 yenip üçüncü oldu. Gazi Üniversitesi de dördüncü sırada yer aldı.

BEYKENT ÜNİVERSİTESİ TEKNİK DİREKTÖRÜ BARIŞ SÜMEN:
Geçen yıllarda olduğu gibi zorlu bir şampiyona geçirdiklerini belirten Beykent Üniversitesi Teknik Direktörü Barış Sümen, ”Milli takımda olmaları nedeniyle 5 eksik sporcu ile şampiyonaya başladık. Grupta 3 galibiyet bir mağlubiyet ile yarı finale yükseldik. Yarı finale 3 sporcumuz daha katıldı. 2 sporcumuz ise sakatlıkları nedeniyle katılamadı. Yarı finalde Dumlupınar Üniversitesi’ni 3-1 yenip finale yükseldik. Finalde de Aydın Üniversitesini 3-0 yenip mutlu sona ulaştık. Şimdi Temmuz ayında Avrupa şampiyonasında ülkemizi temsil edeceğiz. Oradan da kupa ile dönmeyi hedefliyoruz. Ülkemize bir ilki yaşatacağız” şeklinde konuştu.

BEYKENT ÜNİVERSİTESİ BASKETBOLDA DA ŞAMPİYON!
Koçsporfest Basketbol Şampiyonasında da erkeklerde Beykent Üniversitesi, bayanlarda da Bahçeşhir Üniversitesi şampiyon oldu. Sonuçlar şöyle:

ERKEKLER FİNAL MAÇI: İstanbul Beykent Üniversitesi- Bahçeşehir Üniversitesi: 87-50
ÜÇÜNCÜLÜK MAÇI: Haliç Üniversitesi- Gaziosmanpaşa Üniversitesi: 118-113
BAYANLAR FİNAL MAÇI: Bahçeşehir Üniversitesi- İstanbul Ticaret Üniversitesi: 74-58
ÜÇÜNCÜLÜK MAÇI: Mersin Üniversitesi- Dokuz eylül Üniversitesi: 72-53

İlgili Haberler

Ziraat Bankkart, TVF Başkent Voleybol Salonu’na isim sponsoru oldu

admin

Türkiye’de en popüler şehir Aydın

admin

Pasörlük genlerinde var

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası