Voleybol Plus

Kepez’in minik sultanlarına forma

Kepez Belediyespor Kulübü’nün voleybol yetenek taramasından geçen 870 filenin sultan adayı, düzenlen törenle hem formalarını aldı hem de voleybol eğitimlerine başladı.

Kepez Belediyespor Kulübü’nün futbol ve basketboldan sonra başlattığı voleybol yetenek taramasından geçen 870 kız öğrenci için voleybol yetenek taraması forma dağıtım töreni düzenlendi. Kepez’in dört bir yanındaki 54 okuldaki 7 bin 40 öğrenci arasından antrenörler tarafından seçilen öğrenciler, velilerinin de katılımıyla Erdem Bayazıt Kültür Merkezi düzenlenen törende bir araya geldi. 

İLK AMAÇ ÇOCUKLARIN GELECEĞİ

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, yapılan çalışma ile neyi amaçladıklarını öğrenci ve velilerine anlattı. En büyük amacının şehrin çocuklarını geleceğe güçlü bir şekilde taşımak olduğunu belirten Tütüncü, Çocuklarımıza yaşadıkları şehirden mutlu olabilecekleri sosyal aktivitelerin olduğu bir yaşam sunmak istedik. Zamana karşı çetin bir mücadele vererek çocuklarımızı en iyi geleceğe taşıyacak projeler yapmanın gayreti içinde olduk. Bugün geldiğimiz noktada başarılarla dolu bir tabloyu çıkarabildik” dedi.

‘BAŞARILARA İMZA ATTILAR’

Seçilen öğrencilerin dünyaya geldiği 2009 yılında göreve geldiğini, o tarihte Kepez’de voleybol takımı olmadığını kaydeden Hakan Tütüncü, kızlara çok yakışan bir spor olan voleybol takımını kurduklarını söyledi. İkinci ligde mücadele eden voleybol takımının birçok başarıya imza attığına değinen Tütüncü, takımın oyuncularının neredeyse tamamının kendi öğrencilerinden oluştuğunu söyledi.

‘İLK ÖĞRENCİLERİMİZ BAŞARDI’

Seçilen ilk öğrencilere sağladıkları imkanlarla birçok başarı sağladıklarını anlatan Tütüncü, Başarılı oyuncularımız, farklı şehirlerdeki takımlara transfer oldular. Kimileri özel burslu okullarda eğitim imkanı aldı, kimileri spor akademilerinde eğitimini sürdürüyor. Şimdi bunlar varken okul okul gezelim, voleybola meraklı kızlarımızı bulalım, yeteneklilerini tespit edelim, iyi bir eğitime tabi tutalım ve onlar da ablaları gibi geleceğin sporcuları olsun istedik” diye konuştu.

Konuşmasının sonunda hatıra fotoğrafı çektiren Başkan Tütüncü, isteyen öğrencilerin de formalarını imzaladı.

İlgili Haberler

Sinop’ta Anadolu Yıldızlar Ligi Türkiye Birinciliği müsabakaları oynandı

admin

Karşıyaka gururlu

admin

Ziraat Bankası Spor Okulları, Ankara’da toplandı

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası