Voleybol Plus

Kadıköy Gençlik geleceğin yıldızlarını arıyor

Kadıköy Gençlik Basketbol ve Voleybol Şubeleri, bu sezon formasını terletecek sporcularını belirleyeceği seçmeler 08 Ağustos 2016 -09 Eylül 2016 tarihleri arasında Kadıköy Caferağa Spor Salonu’nda yapılacak.

2009 yılında kurulmuş ve basketbol – voleybol liglerinde adından söz ettirmiş, Bölgesel ve 3. Lig’de A takımları ile Türkiye finaline adını yazdırmış Kadıköy Gençlik Spor Kulübü, üç sezon önce gençleşme operasyonuna gitmişti. Tamamı kendi altyapısından yetişmiş ve yaşça küçük olan sporcuları ile teknik yönleri ile tecrübelerini arttırmaları amacı ile çıktığı TVF, TBF ve özel liglerde dikkat çeken Kadıköy Gençlik Spor Kulübü 2016 – 2017 sezonu için altyapısına yeni sporcular arıyor.

08 Ağustos 2016 tarihinde başlayacak Altyapı Sezon Öncesi kampı boyunca sporcu seçmesi ve taraması yapacak kulüp teknik kadrosu 2016 – 2017 sezonuna bomba gibi girmeyi planlayan Kadıköy Gençlik, hafta içi dört antrenman ile sezona başlayacak.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Kulüp Başkanı İlker Habeşoğlu, “Önemli bir Avrupa markası sponsorluğunda Voleybol A Bayan Takımımız, 3 sezon A Takım ve Altyapı Takımlarımız ile önemli başarılara imza attık. İstanbul dereceleri dışında, Türkiye finaline 2 kez katıldık. Kendi kulüp bütçelerimiz ile A Erkek Basketbol Bölgesel Liginde ( Şimdiki 3. lig ) Kadıköy ismini gururla taşıdık. Lakin sponsorluğun sona ermesi ile tek geliri spor okulları olan kulübümüz, 1 sezon kendi kulüp bütçeleri ile yolumuza devam edebildi. Yüksek transfer, oyuncu ödemeleri, ve deplasman maliyetleri bize ağır gelmeye başladığında kendi spor okullarımıza ve altyapı takımlarımıza yönelme kararı aldık. Amacımız kendi bünyemizden yetişmiş sporcularımız ile yeniden 2. Ve 3. Lig’de oynayabilmekti. Bu işin başına getirdiğimiz antrenörlerimiz teknik olarak çocuklarımıza yüklendiler. Bu sezonda dahil olmak üzere yaşça küçük sporcularımızdan skor değil sonuç odaklı düşünerek TVF liglerinde mücadele ettik. Keyifli, başarılı ve hedeflere odaklı antrenör ve sporcu kardeşlerimiz geleceğe güvenle bakmamızı sağladı.

Bu sezon sadece altyapı kadromuza %100’e varan burs oranları ile sporcular aramaktayız. Teknik olarak bize ek katkı sağlayacak ve yeterli görülen sporcu kardeşlerimizin tüm ihtiyaçları tarafımızdan karşılanmak üzere seçmeler sonuçlanacaktır. Voleybolda hedefi olan, bize değer katacak kardeşlerimizi bekliyoruz” dedi.

Voleybol Şube Baş Antrenörü Ceyda Terzi ise : “Kulüp yönetimimizin desteği ve teşviki ile altyapımıza çok özen gösteriyoruz. 2016 – 2017 sezonunda Kadıköy Gençlik Spor Kulübü formasını hakkederek, gururla taşıyacak kardeşlerimize kapımız açık. Amacımız bu kardeşlerimiz ile şuan oynadığımız A Bayan Mahalli Liginden yeniden önce 3.lige sonra 2.lige çıkabilmektir. Seçmelere katılmak isteyen sporcularımız bizler ile irtibata geçerlerse Ağustos ayı boyunca bekliyoruz” dedi.

Basketbol Şubesi Başantrenörü Yiğit ŞİİR ise : "Bu sezon başına geldiğim Basketbol Şubemiz ile zorlu bir yolculuğa çıkıyoruz. Amacım Kadıköy Gençlik Spor Kulübü Basketbol altyapı Takımlarını eskiden olduğu gibi hak ettiği ve olması gerektiği yere getirmek. Bu zorlu yolda ciddi, disiplinli, sistematik antrenmanlar ile yukarı taşımaktır. Bu süreç içerisinde Kulüp Başkanlığımızın sonsuz desteği ile teknik olarak bize ek katkı sağlayacak amacı üst seviyeler ve ABD Üniversiteleri olan sporcuları seçmelerimize bekliyoruz” dedi.

Kadıköy Gençlik Spor Kulübü seçmelerine katılmak ve detaylı bilgi almak için Ceyda Terzi’ye 0 533 695 70 78 numaralı telefondan, Yiğit Şiir’e 0 507 135 39 54 numaralı telefondan ulaşabilir.

İlgili Haberler

Tofaş 4 takımla Türkiye Şampiyonaları’nda

admin

Fabrika Voleybol Okulu Amasya’da geleceğin yıldızlarını yetiştiriyor

admin

Festival Voleybol Yıldız Erkekler’de şampiyon Halkbank

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası