Voleybol Plus

Japonya Milli Takımı Ferhat Akbaş’a emanet

Türkiye Bayan Voleybol Milli Takımı’nı çalıştırdıktan sonra Romanya’nın CSM Bükreş takımının başına geçen Ferhat Akbaş çok önemli bir göreve daha soyunuyor.

Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları’nın ev sahibi olan Japonya’nın bayan voleybol takımı artık başarılı bir antrenöre emanet. Ferhat Akbaş, Japonya Bayan Voleybol Milli Takımı’nın antrenörü oldu.

Romanya Birinci Ligi takımlarından CSM Bükreş’in başantrenörü Ferhat Akbaş, çok önemli bir göreve soyunuyor.

Takımı devraldığı Ocak ayından bu yana ligde hiç maç kaybetmeden yoluna devam eden Akbaş, 2020 Olimpiyat Oyunları’na ev sahipliği yapacak olan Japonya’nın bayan voleybol milli takımını Tokyo 2020’ye hazırlayacak.

Japonya Bayan Voleybol Milli Takımı Genel Menajeri Naoki Miyashita ile Bükreş’te bir araya gelen Ferhat Akbaş, atılan imzaların ardından Japonya Bayan Voleybol Milli Takımı’nın antrenörü oldu.

Ferhat Akbaş, aynı zamanda Japonya Bayan Voleybol Milli Takımı tarihinin ilk yabancı antrenörü unvanını da elde etti.

İki takımı birlikte çalıştıracak
Daha önce Çin’in Guangdong Evergrande VC ve Türkiye’de Türk Telekom, Galatasaray ve VakıfBank takımlarında antrenörlük yapan Ferhat Akbaş, Mart 2015’te de Türkiye A Bayan Voleybol Milli Takımı Başantrenörü olarak göreve gelmişti.

2016’nın Aralık ayında görevinden ayrılan Akbaş, Ocak 2017’den bu yana Romanya’nın güçlü takımlarından CSM Bükreş’in başantrenörlük görevini yürütüyor.

İlgili Haberler

Ziraat Bankası’na Sırp pasör !

admin

Jordan Larson’ın yeni rotası Shanghai oldu

admin

Sırbistan, Avrupa’nın zirvesine çıktı

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası