Voleybol Plus

Jan de Brandt: Ateşli taraftar bizi motive eder

CEV Challenge Kupası finalinin ilk karşılaşmasını oynayacak olan Bursa Büyükşehir Belediyespor ve Yunan takımı Olimpiyacos’un antrenörleri ve takım kaptanları, basın toplantısı düzenledi.

Müsabakanın oynanacağı Meline Merkouri Salonundaki toplantıya Olimpiacos antrenörü Braco Kovacevic, kaptan Stella Christodoulou, Bursa Büyükşehir Belediyespor antrenörü Jan de Brandt ile kaptan İpek Soroğlu katıldı. Bursa Büyükşehir antrenörü Belçikalı Jan de Brandt, şunları söyledi:

“Çok büyük bir karşılaşma olacak. 3 hedefimiz vardı. Bir tanesi Türkiyede dörtlü final kupa finali oynamaktı. Olmadı. Şu andaki Avrupa finali başka hedefimizdi. Ona ulaştık. Şimdi kupayı almak istiyoruz. Türkiyede seviye çok yüksek. Ateşli taraftar önünde oynamak bizim için önemli değil. Ben oyuncuyken de burada oynamıştım. Bu tür şeyler bizi daha çok motive ediyor. Bir yere ulaşmak için tek bir isme odaklanmak gerekmiyor. Önemli oyuncuları var. Bütün oyuncular yüksek seviyede.

İPEK: KAZANMAK İSTİYORUZ

Bursu Büyükşehir Belediyespor kaptanı ise İpek Soroğlu, Burada olduğumuz için çok mutluyuz. 2015 yılında bu kupayı kazanmıştık. Yine kazanmak istiyoruz. Rakibimize saygı duyuyoruz. Ancak Bursaya avantajlı bir sonuçla dönerek bu kupayı yeniden kazanmak istiyoruz dedi. Yunanlı bir gazetecinin Olimpiakos taraftarının çok ateşli olduğunu, Bursasporun taraftar grubu Teksası bildiklerini söyleyince İpek Soroğlu, Bizimkiler de fena değildir. Bursaya gelince zaten göreceksiniz. Yakından tanıyacaksınız tdedi.

BRANCO: SEZONU BURSADA AÇTIK, ORADA KAPATACAĞIZ

Olimpiyacos antrenörü Braco’da, İki iyi takım final oynayord. Biz sezona Bursada başladık Bursada kapatacağız. Yarın maçı oynayacağız sonra Bursaya gideceğiz. Voleyboldan keyif almaya bakacağız dedi. Takım kaptanı Stella’da şöyle konuştu:

STELLA: BÜYÜKŞEHİR GÜÇLÜ RAKİP

Final oynayacağımız için çok mutluyuz. İlk kez bir Avrupa kupasında final oynayacağız. Çok güçlü takımla karşılaşacağız. Bursa Büyükşehir en iyi takımlardan bir tanesi. Kimsenin favori olduğuna inanmıyorum. Yarın karar vereceğiz buna. Çok iyi bir hafta sonu geçirip kupayı kazanmak istiyoruz. Yarın büyük ve güzel bir atmosferde oynayacağız ve kimin güçlü olduğu belli olacak.”

İlgili Haberler

Halkbank 12’li play-off turunda

admin

VakıfBank lider olarak çeyrek finalde

admin

Robinson: Farkımızı ortaya koyduk

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası