Voleybol Plus

İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları’nda genç ve tecrübe bir arada

Samsun’da 18-30 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek olan 23’üncü Yaz İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunlarında (Deaflympics 2017) Avrupa ve Dünya Şampiyonu Türkiye Voleybol Erkek Milli Takımının 2 oyuncusu 16 yaşındaki Furkan Genç ve 33 yaşındaki Emrullah Palaz, “Altın madalyaya yakınız” dedi.

İlk olimpiyat tecrübesini 2009da Tayvanda yaşadığını belirten Emrullah Palaz, şöyle konuştu:

“Voleybol benim için büyük bir aşk demek. Türk milli takımında çok iyi smaçörler, defans oyuncuları ve hucümcular var. Hepsi ayrı ayrı yetenekli. Ben başarılı bir takımda yer aldığım için gururluyum. Artık yerimi Furkan gibi başarılı sporculara bırakmak istiyorum. Furkan gerçekten çok azimli ve çalışkan. Ona örnek olmaya çalışıyorum. Zaten otelde de aynı odada kalıyoruz. Olimpiyatlarda inşallah kendi evimizde şampiyon olacağız.

TAKIMA GİRDİĞİMDE ONU ÖRNEK ALDIM

Voleybolla 2012 yılında tanıştığını söyleyen Furkan Genç ise şöyle dedi:

2013 yılında milli takıma alındım. Ekipte pasör olarak görev alıyorum. Bana her konuda yardımcı oluyorlar. Emrullah ağabeyle birlikte takımda ikimiz de pasör olarak görev alıyoruz. Dolayısıyla paylaşacak çok şeyimiz oluyor. Ondan yeni bir şey öğrendiğim zaman kendime katıyor, onu daha da yükseltiyorum. Onunla aynı takımda oynamak gurur verici. Emrullah ağabeyden öğrendiklerimi uygulamaya çalışıyorum. Onun gibi tecrübeli isimlerle bir arada olmak gurur verici.

İlgili Haberler

MVP Ceyda Aktaş: Ödül için çok mutluyum

admin

Cansu Özbay: Tüm kupalara talibim

admin

Aylin Acar: Güçlü bir şekilde zafere ulaşmak istiyoruz

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası